banner136

Elbistan Belediyesi’nden öğrencilere kitap desteği
banner143
banner43

Elbistan Belediyesi olarak eğitime büyük önem verdiklerini belirten Başkan Vekili Ahmet Tıraş, ilçe genelindeki tüm okullara destek olmak için de mesai harcadıklarını ifade etti.

Eğitimde seferberlik çalışmaları hakkında bilgi veren Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, "Bir ülkenin olmazsa olmazları arasında yer alan eğitim bizler için çok önemli. Bu inançla ilçemiz genelinde eğitimde seferberlik başlattık. Geçtiğimiz günlerde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile görüşerek okullarımızda yapılacak olan 'Ufka Yolculuk' sınavı için dar gelirli öğrencilerimize Güzel Ahlak Yolculuğu, Erdemler Kampı ve Güzel Ahlak adlı kitaptan alarak dağıttık. Yine Elbistan Ortaokulumuzda açılan kütüphane için birçok eserin yer alığı ve ortaokul öğrencilerimize hitap eden kitapları temin ettik” dedi.

Okulların çevre düzenlemesi ve bahçelerinin parke taşı kaplaması işlerini yapmaya devam edeceklerinin bilgisini veren Başkan Vekili Tıraş, “Tabi okullarımız için sadece bunları yapmadık. Okullarımızın bahçelerine parke taşı döşeme çevre düzenleme gibi sayamayacağım hizmetleri götürdük. Bunlar yeterli mi tabi ki yetmez. Bizim yavrularımız her şeyin en iyisini hak ediyor" ifadelerine yer verdi.

 


Anahtar Kelimeler:

banner116