Elbistan Belediyesi’nden Nevruz etkinliğine davet

Pınarbaşı mesire alanında 21 Mart Perşembe günü saat 14.00’de düzenlenecek Nevruz kutlama programı, Nevruz ateşi yakılması ve çekiçle örs dövülmesi ile başlayacak. Yemek ikramı ile devam edecek olan programda halk oyunları gösterisi de yer alacak.

Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, “Toprağın uyanıp nimetlerini sunduğu, rahmet pınarlarının çağlayıp, baharın lezzet verdiği, gece ile gündüzün eşitlendiği, doğanın canlandığı, renk cümbüşlerinin gözleri kamaştırdığı, dostluğun pekiştiği, kardeşliğin güçlendiği Nevruz Bayramımız kutlu olsun" dedi.

Nevruz Bayramının, Türk coğrafyasının birlik ve dostluk sembolü olduğuna dikkat çeken Tıraş, “Nevruz yalnızca bir mevsimsel dönüş değil, barış ve kardeşlik pınarıdır. Nevruz’da yanan ve yakılan ateşler sevgileri pekiştirmiş, bağlılıkları güçlendirmiştir. Balkanlar, Ortadoğu ve Avrasya’yı kapsayan çok büyük bir alanda milyonlarca soydaşımız Nevruzla bahara uyanmıştır. Nevruz, aynı zamanda barış ve huzurun tomurcuklarının açtığı, milli ve manevi değerler etrafında kenetlenme ve kucaklaşma vesilesidir. Yüreklere heyecan, kalplere huzur veren bu birlik, Türk’ün bahar bayramı, bereket ve sevgiyi kenetlemiş, dayanışma ve yardımlaşmayı bütünleştirmiştir. Nevruz Bayramının, barışın ve kardeşliğin habercisi olmasını temenni ediyor, tüm hemşerilerimizi 21 Mart 2019 Perşembe günü saat 14.00’te Pınarbaşı mesire alanında düzenleyeceğimiz etkinliklere davet ediyorum” ifadelerini kullandı.


Anahtar Kelimeler:

banner129

banner119