banner136

Elbistan Belediyesi’nde devir teslim gerçekleşti
Balik Dunyasi Reklam
banner43

Başkan Vekili Ahmet Tıraş, mührü Başkan Gürbüz’e teslim ederken, “Mührü, ehline teslim ediyorum” dedi.

Başkan Gürbüz ise, parti rozetini bıraktığını ve Türk bayrağı rozeti taktığını vurgulayarak, “Koltuksuz bir belediyeye geldim” şeklinde konuştu.

31 Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından Elbistan Belediye Başkanlığı’na seçilen Mehmet Gürbüz, görevini resmen teslim aldı. Gürbüz, itiraz süresinin resmi olarak dolmasının ardından Elbistan İlçe Seçim Kurulu Başkanı ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Yusuf Kaya’nın elinden mazbatasını aldı. Buradan belediye başkanı sıfatıyla Elbistan Belediyesi’ne geçen Mehmet Gürbüz, hizmet binası önünde belediye personeli ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Devir teslim töreni ise, Gürbüz’ün yeni makam odasında gerçekleştirildi. Devir-teslim töreni, yaklaşık 4 aydır Belediye Başkan Vekilliği’ni yürüten Ahmet Tıraş’ın yeni belediye başkanı Mehmet Gürbüz’e belediye başkanlığı mührünü takdim etmesi ile başladı. Başkan Gürbüz, Başkan Vekili Tıraş’a bugüne kadarki hizmetlerinden dolayı plaket ve çiçek takdim etti.

Devir teslim töreninde ilk olarak değerlendirme yapan isim Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz oldu. Tıraş’ın belediye başkan vekili değil, belediye başkanı olduğunu belirterek sözlerine başlayan Başkan Gürbüz, “Ahmet Tıraş belediye başkan vekilimiz değil belediye başkanımızdı. Elbistan’a 4 ayda çok büyük hizmet yaptı. Bu seçimin kazanmasında çok büyük emekleri var. Şehrimize verdiği hizmetler için müteşekkiriz. O, Elbistanlının gönlünde ayrı bir yere sahip. Yapmış olduğu hizmetler dolayısıyla bir plaket takdim ediyoruz.  Pınarbaşı’mız, Ahmet Bey döneminde güzel görünüme kavuştu. 4 ayda asfaltlar, çocuk oyun grupları, sosyal alanlar, yeşil alanlar olmak üzere birçok hizmete ev sahipliği yaptı Elbistan. Ahmet Bey’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Seçildiği ilk gün koltuk yakarak makam sevdası olmadığını gösteren Başkan Gürbüz, “Koltuksuz bir belediyeye geldim. Bundan sonra inşallah durmadan azimle çalışacağız. Şehri, bize emanet eden Elbistanlılardır; vatandaşlarımızdır. Onların emanetini omuzlarımızda hissediyoruz ve gönlümüzde taşıyacağız. Bu yük, bize inanılmaz azim ve güç veriyor. Bundan sonraki süreçte de hizmet ederken ne zaman bir motivasyon ihtiyacı hissetsek bu gücü hep yanımızda bileceğiz. Elbistan Belediyesi, kurumsal kimliği, bundan sonraki hizmetleri ile fark yaratacaktır. İnşallah güzel günlerimiz olacak. Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatına, gönül veren kardeşlerimize, ocak başkanımıza, AK Parti’nin tüm teşkilatlarına ve gönüldaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Biz, bu seçimden bütün Elbistan’ın belediye başkanı olarak çıktık. Bugün bizim rozetimiz Türk bayrağıdır. Bütün Elbistan’ın belediye başkanıyız. Bütün Elbistan’ın meclis üyeleriyiz. Hiç kimse ayrım görmeyecek. Elbistan toprağının her karışına hizmet borcumuz var. Kazanan inşallah Elbistan olacak. Hükümetimizin ve büyükşehirimizin de desteği ile hizmetimizi sokağa yansıtacağız. Durmak yok yola devam” diyerek sözlerini tamamladı.

 Görevini teslim eden Ahmet Tıraş ise, mührü gönül rahatlığı ile teslim ettiğinin altını çizerek “Cenabı Allah bize 4 aylık belediye başkanlığı nasip etti. Devlet büyüklerimizden özellikle Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal Bey’den Allah milyonlarca kez razı olsun. Çok büyük desteklerini gördük. 4 ayda maddi destekler olmasaydı biz hiçbir şey yapamazdık. AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın gücü olmazsa Elbistan’da bir şeyler olmayacak. Şimdiye kadar yaptıklarımız, Cumhur İttifakı’nın ve Mahir Bey’in gücü. Biz, sadece sahaya yansıttık. Mehmet Gürbüz kardeşimle beraber de Elbistan inşallah fişekleyecek. Biz koştuk, Elbistan’ın mimari olacak kardeşimiz Mehmet Gürbüz’le de Elbistan, Elbistan olacak. Gönül rahatlığı ile mührümüzü teslim ettik. Bundan sonra Elbistan çiçek olacak, gül bahçesi olacak inşallah. Mehmet Gürbüz, güler yüzü ile her tarafta güller açacak” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç da, “Elbistan sevdamızdı. Bu sevdanın hizmetle taçlandırılmasıydı. Bu inançla yola çıkmıştık. Cenabı Allah bize bu mutluluğu tattırdı. İnşallah, Mehmet Başkanımız Elbistan’ımıza hizmet konusunda en ufak bir tereddüdümüz yok. Elbistan hizmete susamıştı. İnşallah bu hizmetlere en kısa sürede kavuşacak. Mehmet Başkanımın başkanlığı döneminde bu hizmetler en ziyadesiyle katlanarak bunu yaşayacak. Sonuçlar çok güzel tecelli etti. Bu mutluluğu ve coşkuyu hep birlikte yaşıyoruz. Tüm Elbistanlı hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur ise, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mahir Ünal Bey’in çok büyük desteği oldu. Ahmet Tıraş başkanımızdan Allah razı olsun. 4 yılda görmediğimiz hizmeti 3 ayda gördük. Elbistan halkı adına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Kalbimizde ayrı bir yeri olacaktır. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarına ve gönüllülerine de ayrıca teşekkür ediyorum. 3 ay boyunca zorlu süreçte kapı kapı dolaştık. Çalınmayan kapı bırakmadık. Gönüllere girmeye çalıştık. Bundan sonra da çalışmaya çalışacağız. Aldığımız sonuç da gönüllere girdiğimizin bir göstergesi. 7 bine yakın tarihi bir farkla seçimi kazandık. Bu zafer Elbistan’ın. Tüm Elbistan halkına teşekkür ediyorum” değerlendirmesini yaptı.

Devir teslim törenine AK Parti Kadın Kolları Başkanı Dilek Çevik, MHP Kadın Kolları Başkanı Zübeyde Kozanoğlu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, partililer ve belediye personelleri ve vatandaşlar katıldı.

 


Anahtar Kelimeler: