Elbistan Belediyesi vatandaşlara market çantası dağıttı

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemeyle birlikte plastik torbalar 1 Ocak 2019'dan itibaren ücretli hale gelmesinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığının uygulamaya başladığı poşet tüketim konusundaki mücadelesine Elbistan Belediyesi de destek verdi. Bu kapsamda Elbistan Belediyesi, Kuyumcular Çarşısı girişinde açtığı stantta vatandaşlara 5 bin adet bez torba ve 5 bin adet önlük dağıtımı gerçekleştirdi.

Doğa kirliliğine neden olan plastik torbaların kullanımını azaltmak amacıyla çalışma başlattıklarını belirten Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, çevre konusunda bilinçli bir toplum için yola çıktıklarını söyledi.

Tıraş, burada yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Bugün bayanlarımıza önlük ve market poşetleri dağıtıyoruz. Bundan sonra Elbistan Belediyesi her yerde. Elbistan Belediyesi’nin olmadığı hiçbir yer olmayacak.  Çevre ise Elbistan Belediyesi, doğa ise Elbistan Belediyesi, ekonomi ise Elbistan Belediyesi. Elbistan çiçek gibi bir şehir olmaya başladı, çiçek gibi de olmaya devam edecek inşallah. Vatandaşlarımızın yoğun bir ilgisi var. 5 bin adet önlük, 5 bin adet de bez torba yaptırdık. İnşallah bundan sonra da devamı gelecek.”

Elbistan Belediyesi’nin dağıttığı bez torba ve önlüklerden alan vatandaşlar, çok güzel bir uygulama olduğunu söyleyerek Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş 'a teşekkür ettiler.


Anahtar Kelimeler:

banner129

banner119