banner136

Elbistan Bahçeşehir Koleji öğrencileri Çanakkale’yi gezdi
banner143
  Çanakkale Zaferinin 104. yılı dolayısıyla düzenlen gezi turunda Bahçeşehir Kolejinin öğrencileri, Ankara’da Anıtkabir, Bursa’da Ulucami Söğütte Ertuğrul Gazi Türbesi, Osmangazi Türbesi Tophane Çanakkale'de Truva, şehitlik, Seddülbahir, Seyit Onbaşı Anıtı, Anafartalar,Conk Bayırı, Çimenlik Kalesi, Arıburnu, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezini (simülasyon)  gezdi. Keyifli ve bilgilendirici olarak geçen geziden öğrenciler memnun kaldı.
Gezi sonrasında açıklama yapan Bahçeşehir Elbistan Kampusu Okul Yöneticilerinden Gülsüm Aslan şunları söyledi: "Tarihsel açıdan birçok toplumu etkilemiş olan milli mücadele ruhumuzu yansıtan Çanakkale Savaşları’nın 104. yıl dönümünü kutladığımız bu dönemde ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza aziz vatan topraklarımızın nasıl savunulduğunu anlatmak, onları Çanakkale şehitlerinin maneviyatı ile buluşturup Çanakkale ruhunu yerinde yaşatmak amacıyla Çanakkale gezisi planlandık. Bu geziyle öğrencilerimizin vatan sevgisini Çanakkale ruhu ile pekiştirip ona sahip çıkmanın önemini kazandırmış olacağız."

Elbistan Bahçeşehir Koleji öğrenci ve öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleşen Çanakkale gezisi çok duygulu anlara sahne olduğunu dile getiren Aslan, "Bahçeşehirli öğrenciler Anadolu'da kurulan çeşitli medeniyetlerin ruhunu Truva ve Ertuğrul Gazi Türbesini adım adım gezerek yaşadılar. Çanakkale Merkez Çimenlik Kalesi, Nusret Mayın Gemisi gezen Bahçeşehirli öğrenciler, Gelibolu Yarımadası'na geçtiler. Burada sırasıyla Seyit Onbaşı ve Kocaçimen Tepesi, Şehitlik Abidesi, Anzak Koyu, 57. Alay Şehitliği Conk Bayırını gezdiler." açıklamasında bulundu.

Anahtar Kelimeler:

banner129

banner116