Elbistan Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliği kapatıldı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından Elbistan'a müstakil olarak kurulan, Elbistan Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliği 4 yıl aradan sonra kapatılarak, şefliğe ait alan ise Göksun Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliği hizmet alanına dahil edildi.

2012 yılında Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu imzası ile kurulan Elbistan Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliği kapatıldı.

Elbistan Orman İşletme Şefliği sınırları içerisinde faaliyet gösteren Elbistan Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliğinin hizmetleri, bundan böyle Göksun’dan yürütülecek.

2012 yılında kurulan Elbistan Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliğinin kapatılmasına ise sebep gösterilmedi.

4 Temmuz 2011 tarih ve 27984 sayılı Mükerrer Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 645 sayılı 'Orman ve Su İşleri Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Bakanlığın ve Orman Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında birçok değişiklikler yapılırken, bu değişiklikler kapsamında Genel Müdürlük bünyesinde, 'Ağaçlandırma Dairesi Başkanlığı, Toprak Muhafaza ve Havza Islahı Dairesi Başkanlıkları' ihdas edilmişti.

Bu yapılanmadan önce ağaçlandırma, erozyon kontrolü, rehabilitasyon ve mera ıslahı çalışmaları daha önceki ismi ile İl Çevre ve Orman Müdürlükleri bünyesinde bulunan Ağaçlandırma Mühendislikleri tarafından yürütülmekteyken, yeniden yapılanma neticesinde ağaçlandırma, erozyon kontrolü, rehabilitasyon ve mera ıslahı çalışmaları, Orman İşletme Müdürlükleri bünyesinde, 'Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şeflikleri' vasıtasıyla yürütülmeye başlanmıştı.

Yapılan değişikliğin ardından Elbistan Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliği kurulurken, 4 yılsonunda şeflik kapatılarak, hizmet alanı Göksun Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliği bünyesine katıldı.


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Abuzitdin Dingiltop 2 yıl önce

Vahh vah üzüldüm sahipsiz memleket diye buna denir işte sayın siyasiler koska koska laf konuşacağınıza memlekete sahip çıkın demekki yakın da Elbistan kasaba olacak ama olamazki çünkü kasaba olayı böyüksehir olduğundan dolayı olsa olsa ancak mahalle olabilir

Avatar
yunus 2 yıl önce

Her yıl ilk baharda dikilen ve yaz sonu yakılan ağaçlandırma sahası bos kalsın daha iyi kapatılması yerinde olmuş

Avatar
Elbistanlılar 2 yıl önce

Birileri suyumuzu bozuyor, birileride ağaçlarımızı yok ediyor. Susuz, ağaçsız Elbistan Sahipsiz Elbistan. Evet Siyasi Partiler.Bu işide bir bakın, Telvizyona ve gazetelere demeç verin. Bu şefliği derhal Elbistan a getireceğiz diye, Hadin buyurun Meydan sizin, Haydin yok öyle. HANİ HEP SÖYLÜYORSNUZ YA ELBİSTAN YATIRIMA DOYACAK Haydi bakalım yatırım elden gidiyor. Görev Başına Tüm Siiyasi Parti nin İlçe Başkanları, STK ların güzie Başkanları.....

Avatar
ahsen 2 yıl önce

2012 de uzun yıllarrdan hasretini beklediğimiz bizimde ormanımız olmasına vesile olacak diye heycanlandıgımız ve siyasilerin cok övundüğü Elbistan Ağaçlandırma Şefliğimiz maalesef 4 yıl aradan sonra 2016 yılında bir haksız uygulama kararı ile de Elbistan Ağaçlandırma Şefliği de kapatılarak; Göksun'a nakledilmiştir. Bu uygulamalar Göksun'da yalnızca Elbistan 'a karşı yapılmaktadır. Bu durum; Elbistan halkının hiçbir şekilde ciddiye alınmadığını, ilçe siyasetinin etkisiz olduğunu ve milletvekillerinin Elbistan 'ın sorunlarına soğuk baktıklarının en büyük kanıtıdır. Tüm Elbistan halkının haksız bu uygulamaya karşı çıkmasının ilçe siyasetinin ve milletvekillerinin Elbistan 'a karşı yapılan bu haksızlığın giderilmesi yönünde Ağaçlandırma Şefliğinin açılmasını sağlamalarını talep ediyoruz.” diyerek tepki gösterdi.

banner1