banner136

Ekinözü’nde raftinge katkı sunanlara teşekkür belgesi
banner145
banner143

Ekinözü ilçesine bağlı Gözpınar Mahallesi’nden doğan ve kırmızı benekli alabalıkları ile ünlü Nergele Çayı’nı, su sporu merkezi haline getirebilmek için Ekinözü Kaymakamlığı ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün desteği ile ilk kez rafting sporu yapılmıştı. Botlarda kürek çeken Kaymakam Sayar ile İl Gençlik ve Spor Müdürü Kabakçı, Nergele’nin gürül gürül akan sularına karşı büyük mücadele vermişti. Zaman zaman daralan çay yatağında botu kontrol etmek için çaba gösteren raftingciler, yaklaşık 4 kilometrelik parkuru sorunsuz olarak tamamlamıştı.

Kaymakam Fatih Sayar, Ekinözü’nün sağlık turizminin yanı sıra su sporları merkezi haline gelmesini amaçlayan ve tarihinde ilk kez yapılan rafting sporu organizasyonunda görev alan ve katkı sunan isimleri makamında ağırladı. Kaymakam Sayar, organizasyonunda görev alan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Yener’e başarı belgesi ve ekibine de teşekkür belgesi verdi.

Nergele Çayı’nın ilk defa rafting sporu ile kavuşmasının önemine değinen Kaymakam Sayar, önümüzdeki günlerde de daha geniş ve kapsamlı çalışmalar için ilk adımı atmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Kaymakam Sayar, üstün ve özverili çalışmalarından dolayı Gençlik Hizmetleri ve  Spor İlçe Müdürü İbrahim Yener ve ekibini ödüllendirdiklerini belirterek, “Marifet iltifata tabidir kaidesince yapılan başarılı her çalışma tarafımızca takip edilecek, gösterilen her gayret tarafımızca karşılıksız kalmayacaktır.      Bu vesileyle bir kez daha rafting sporu organizasyonunda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. 
Anahtar Kelimeler:

banner129

banner116