banner136

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Cumhur İttifakı ile Elbistan’ı ikinci bir Elbistan daha yaparız”
banner143
banner43

Oktay’la birlikte memleketi Elbistan’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise, “Mahir Ünal, Hayrettin Güngör, Mehmet Gürbüz, Cumhurbaşkanımız, milletvekillerimiz, Cumhur İttifakı el ele verirse Elbistan uçar mı? O zaman Elbistan’ı uçuracağız” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhur İttifakı’nın Elbistan Seçim Ofisi’nin açılışını gerçekleştirmek üzere AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’la birlikte ilçeye geldi. Oktay, Ekinözü kavşağında Elbistan Kaymakamı Özkan Demir ve Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş ile beraberindeki erkan ve çok sayıda partili tarafından karşılandı. Oktay ve Ünal, burada kendilerini karşılamaya gelenleri selamladı. Oktay ve Ünal, karşılamanın Cumhur İttifakı Elbistan Seçim Ofisi’nin açılışı için İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı’na geçti.

Çok sayıda vatandaşın katıldığı programın açılış konuşmasını Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz yaptı. Gürbüz, 31 Mart gecesinin provasını yaptıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Elbistan bugün çok güzel. 31 Mart gecesinin provası bugün. İnşallah Elbistan’da yeni bir sayfa açıyoruz. Devlet burada, hükümet burada. Şimdi büyükşehirle beraber eksik olanı Elbistan Belediyesi’ni de buraya koymanın vakti geldi. İnşallah bu seçimde eksik olanı tamam edeceğiz ve şehrimizi ayağa kaldıracağız.”

Daha sonra mikrofona davet edilen Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör ise, bundan sonra Elbistan’ın her zaman yanında olacaklarını söyledi.

 ÜNAL: “ELBİSTAN’LA İLGİLİ TÜM HAYALLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

 Alkışlar eşliğinde kürsüye davet edilen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise, Elbistan’la ilgili olarak kurduğu tüm hayallerin gerçeğe dönüştüğünü söyledi.

“Bugün, Elbistanlı mücahitlerin katılımı ile Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99.yıldönümü. 12 Şubat ruhundan 15 Temmuz ruhuna selam olsun. Sütçü İmam’dan Ömer Halisdemir’e selam olsun. Çünkü Kahramanmaraş, Elbistan, bu coğrafya ümmet ruhunun, birliğin, beraberliğin, kardeşliğin ocağıdır. Burada yaşamak; bu şehrin evladı olmak, bu ruhu taşımak büyük bir şeref ve onurdur. İnsan, önce şehrini sevecek. 2011 yılında ilk geldiğimde bir şey söylemiştim. Ben, rüyalarımı Elbistan’da görüyorum demiştim. Çünkü insan rüyasını doğduğu şehirde görür. Ve hayallerimiz var demiştik. Elhamdülillah 7 yılda bütün hayallerimizi gerçekleştirdik. Gerçekleştirdik mi? Şahit misiniz? Bölge hastanemizi yaptık mı, doğalgazımızı getirdik mi, gençlik merkezimizi yaptık mı, adliye sarayımızı yaptık mı, duble yolumuz yapılıyor mu, 28 tane okul yaptık mı, Türkiye’nin en büyük imam hatip okulunu Elbistan’a yaptık mı, Elbistan’da bir üniversite olsun dedik mi? Daha sayamadığım birçok hayalimizi gerçekleştirdik.

 “ELBİSTAN’I UÇURACAĞIZ”

 ‘Mahir Ünal, Hayrettin Güngör, Mehmet Gürbüz, Cumhurbaşkanımız, milletvekillerimiz, Cumhur İttifakı el ele verirse Elbistan uçar mı? O zaman Elbistan’ı uçuracağız’ diyen Mahir Ünal, şöyle devam etti:

“Bir şehri il yapıp büyütemezsiniz. Bir şehri büyütür il yaparsınız. Biz Elbistan’ı büyütmenin derdinde ve davasındayız. Ben, Genel Başkanımın selamını sizlerle paylaşıyorum. Sayın Cumhurbaşkanım, Cumhurbaşkanı yardımcımızla Kahramanmaraş’a ve Elbistan’a gideceğiz dedim. Cumhurbaşkanımız, “Benim 2009’da Elbistan’a bir sözüm vardı onu unutmadım” dedi. Bir Cumhurbaşkanının, bir milletvekilinin, bir ile gelmesinden daha kıymetli olan, o ile hizmet göndermesidir. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Elbistan için ne istedikse hayır demedi hepsine evet dedi bugüne kadar. Ama bir eksiğimiz daha var. Biz, hükümetten bu kadar hizmet aldık da belediyede eksik kaldık. Şimdi sizden bir şey istiyorum. Bir evladınız olarak, Kahramanmaraş Büyükşehir’de Türkiye’de belediyeciliği en iyi bilen Kahramanmaraş’ın evladı Hayrettin Güngör Bey var. Elbistan’da da yüksek mimar, şehir plancısı ve bugüne kadar belediyecilik konusunda İller Bankası’nda bütün projelerin onayını ve bütçesini yapmış Mehmet Gürbüz var.”

 “BİZİM TARLADA İZİMİZ VAR”

 ‘Tarlada izi olmayanın, harmanda yüzü olmaz’ sözünü hatırlatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Biz de bir söz var. Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz. Bizim tarlada izimiz var. O yüzden biz lafa değil icraata bakarız. Bu, ortalıkta konuşanların bana yaptıkları tek bir şeyi gösterir misiniz? Çaktıkları bir çiviyi, taşın üstüne koydukları bir taşı gösterebilir misiniz? O yüzden hayallerimizi gerçekleştireceğiz. Ufka yürüyeceğiz. Mehmet Gürbüz’ü ve Hayrettin Güngör’ü size, sizi de Allah’a emanet ediyorum” cümleleri ile sözlerini tamamladı.

 OKTAY: “CUMHURBAŞKANIMIZ, ELBİSTAN’A VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİRECEK”

 Programın onur konuğu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiğini belirterek sözlerine başladı.

Elbistan’ı muhteşem olarak tanımlayan Oktay, “Daha şehre girerken zaten Elbistan güzelliğini gösteriyor. Muhteşem yatırımları ile devlet hastanesi ile tertemiz yolları ile. Elbistanlının yüreğinin, Elbistan’daki yatırımların ve güzelliğinin çok daha ötesinde güzel olduğunu söylediler. Bunu biliyordum da bu soğukta bu saate kadar meydanı ısıtan yüreklerinizle bizi beklemenizi yüreğinizin güzelliği ile bizi karşılamanız bambaşka muhteşem. Var olun, sağ olun Elbistan. Siz bizimle beraber olduğunuz sürece her zaman dimdik duruyoruz. Cumhurbaşkanımızın yanında, arkasında dimdik durduk, dimdik dururuz. Biz, dimdik durmayı liderimizden gördük. Cumhurbaşkanımızın selamlarını, muhabbetlerini söylemeden olmaz. Liderimizin selamını ileteyim. 31 Mart akşamı sandıkları patlatacak olan Elbistan’ın inşallah Cumhurbaşkanımız zaten verdiği sözü sonrasında da seve seve yerine getirecek” dedi.

 “MİLLETİ, BİBERLE PATLICANLA KORKUTAMAZSINIZ”

 Son günlerde sebze ve meyve fiyatları üzerinden sürdürülen tartışmalara değinen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay,  “Milletimizi patlıcanla, biberle, dövizle veya bir başka şeyle liderinin yanından ayıramayacaklarını bilmiyorlar” diyerek şunları söyledi:

“Verdiğimiz hangi sözü yerine getirmedik ki zaten. AK parti iktidarları olarak, 16 yılda 17. Yılına girdiğimiz bugünde verdiğimiz hangi sözü yerine getirmedik milletimize. Ekonomide dimdik duracağız dedik mi? Dedik. Hatırlayın 2002’yi. Nerelerdeydik? 2019’a geldiğimiz de hele hele 2018’e geldiğimizdeki Ağustos’taki Türkiye’ye çekilen, Türkiye’ye yapılan o manipülasyonu, o saldırıyı hatırlayın. 2002’de bunun binde biri yapılıyor olsaydı, yer yerinden oynardı. Dimdik durduk. Elbistanlı yanımızdaydı. Elbistanlı liderini arkasındaydı. Kahramanmaraşlı yanındaydı, Malatyalı yanındaydı, Afşin yanındaydı. 3 kat büyüttük ekonomiyi. 3 bin dolarlardan 10 bin dolarları aştık. 11 bin dolarları geçtik.

Ulaşımda Cumhuriyet döneminde yapılan yatırımların kat be kat fazlasını yapıp bölünmüş yolları geliştirdik. 26 bin kilometreyi geçti. Kahramanmaraş ve ilçeleri de Elbistan da payını aldı. Terörle mücadelede söz verdik. Türkiye’ye göz diken, Elbistan’a göz diken her kimse onun gözünü oyarız dedik. Oyduk mu? İnlerine girdik mi hepsinin? Sınırın ötesine kaçan namertleri kovalıyor muyuz? Türkiye’ye göz dikenlere o gözlerini oymaya söz verdik, Türkiye’nin ötesinde de sınırların ötesinde de kovalıyor muyuz. Kovalamaya da devam edeceğiz.

Ne yaptılar? Dövizle saldırıyoruz dediler. Ne yapıyorlar şimdi? Patlıcanla saldıracaklarını düşündüler. Biberle saldıracaklarını düşündüler, domatesle soğanla saldıracaklarını düşündüler. Onlar düşüne dursunlar, onlar hayal ededursunlar, onların bilmedikleri tek bir şey var. Milletimizin dik duruşunu bilmiyorlar. Milletimizi patlıcanla, biberle, dövizle veya bir başka şeyle liderinin yanından ayıramayacaklarını bilmiyorlar. Değil patlıcanınızla biberinizle, topunuzla tüfeğinizle geldiniz. F-16’larınızla geldiniz. Bu millet gene dimdik durdu. Dimdik durdu, durmaya da devam edecek. Öyle dimdik durdu ki oradan başka bir ittifakla çıktı. 15 Temmuz gecesi devletine sahip çıktı. Yüreğiyle imanıyla sahip çıktı. 16 Temmuz’da da ittifakını kurdu.

 “DİMDİK AYAKTAYIZ VE İLERİYE BAKIYORUZ”

 Cumhurbaşkanımızla, liderimizle, genel başkanımızla, gizli kapaklı hiçbir şey konuşulmadan, kapalı kapılar ardında hiçbir şey konuşulmadan, her şey sizin önünüzde tartışılarak, konuşularak Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile yeni bir ittifak kuruldu. Dimdik yine ayaktayız ve ileriye bakıyoruz. Şartlar ne olursa olsun hiçbir zaman biz arkamıza bakmadık. Tarihte de biz arkamıza bakmadık. Hep ileriye baktık. Sütçü İmamları Kahramanmaraş gördü. Senem Ayşeleri Kahramanmaraş gördü. Kahramanmaraş birçoklarını gördü ama Kahramanmaraş sadece görmedi. Kahramanmaraş’ın aslında Elbistan’ın bu meydanda yeni Sütçü İmamları, yeni nesil Sütçü imamları duruyor. Şartlar ne olursa olsun yeni neslin yeni Sütçü İmamları sürekli burada olacaklar. Biz onu biliyoruz. Bizimle olacaklar. Dimdik duracaklar.”

 “ELBİSTAN ZATEN İL OLMUŞ”

 Elbistan’ın, birçok potansiyeli ile birçok ili geride bıraktığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Elbistan ilerleyecek mi? Elbistan zaten ilerlemiş. Elbistan il olur mu? Elbistan zaten il olmuş, Elbistan’a girdiğinizde nüfusuyla ve gelişmişliğiyle, alt yapısıyla, üst yapısıyla Elbistan aslında kalkınmasıyla birçok ilimizi de geride bırakmış. Elbistan’dan başka bir şey bekliyoruz. Sadece vilayet olmak amaç olmamalı. Biz bir ve beraberiz aslında. Biz Elbistan’dan başka bir şey de bekliyoruz. Kurtuluş Günü’nde nasıl ki ölüme hiç arkasına sağına soluna bakmadan yürüdüyse, ekonomik kalkınma hamlesinde de yürüyecektir. Burada da bir ve beraber olacağız. Burada da bir ve birlikte gideceğiz.

 “ELBİSTAN YENİ BİR KALKINMA HAMLESİNİ BAŞLATACAK”

 Elbistan yeni bir kalkınma hamlesini başlatıyor olacak. İhracatıyla yeni bir kalkınma hamlesini başlatıyor olacak. Sanayi ve ticaret odasıyla yeni bir kalkınma hareketini başlatıyor olacak. İliyle, diğer ilçeleri ile kalkınma hamlesini başlatıyor olacak. Büyükşehir belediye başkan adayıyla, büyükşehir belediye başkanıyla ve ilçe belediye başkanıyla, başkan adayıyla yeni bir hamle başlatıyor olacak. Mahir Ünal söyledi, ben buradayım, Büyükşehir Belediye Başkanım orada, ilçe belediye başkanım burada, milletvekillerimiz burada, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi de iktidar da Ankara’da. Hep birlikte olduğumuzda, el ele verdiğimizde gönül birlikteliği yaptığımızda başaramayacağımız bir iş olduğuna inanıyor musunuz?” ifadelerini kullandı.

 “BİZ DE ELBİSTAN’A VERİLEN BU SÖZLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ.

 Elbistan’a verilen sözlerin takipçisi olacaklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Elbistan’ı, bir Elbistan daha yapabilir miyiz? Cumhur İttifakı bizimle olduğu sürece biz Elbistan’ı ikinci bir Elbistan daha yaparız. Elbistan, millet bahçesini yaptı. Elbistan, hastanesini yaptı. Elbistan, yüksek okulunu kazandı, Elbistan altyapısı ve üst yapısıyla gelişiyor. Kanalizasyonuyla, içme suyuyla, su şebekesi ile bunları da yine Elbistan’a kazandıracağız. İlçe belediye başkanımızla birlikte. Mehmet Gürbüz’le birlikte. Biz de size diyoruz ki biz de Elbistan’a verilen bu sözün arkasında duracağız. Biz de Elbistan’a verilen bu sözlerin takipçisi olacağız.

Cumhurbaşkanımız bir manifesto açıkladı. Bütün millete bir söz verdi. Dedi ki yeni dönemde 1994 başlattığımız bir yerel yönetim belediyeciliğiyle alakalı bir hamle başlatmıştık İstanbul’da dedi. Hatırlayın İstanbul’un nereden nereye geldiğini. Türkiye’nin nerden nereye geldiğini de biliyoruz. Ama bugün buradan da başka bir yere götüreceğimiz Elbistan ve Türkiye var. Şehir planları ile çevreciliğiyle, yeşil alanları ile sosyal belediyeciliği ile yani komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir anlayışıyla, ulaşımıyla, altyapısıyla, teknolojiyle tanışan yeni bir Elbistan’ı, akıllı şehirleri ile ve ama kendi kimliğini kaybetmeden, kendi güzelliğini kaybetmeden, kendine has kimliği ile yeni bir Elbistan.

Ama bunu yaparken de halkla, vatandaşla birlikte yapacağız. Şehirlerimizi, ilçelerimiz birlikte yöneteceğiz. Bunu yaparken tasarruf edeceğiz, bunu yaparken her bir kuruşun hesabını kendi ilimizin, ilçemizin vatandaşlarına da vereceğiz dedik. Bütün bunları yaptığımızda da her bir şehrin birbirine benzemesini istemiyoruz dedi. Her bir şehir içinde yaşayan vatandaşıyla değer katan, kendisine değer katan, içinde yaşayanların orada yaşamaktan mutlu olduğu bir şehir oluşturacağız” cümlelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, konuşmasının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan ve Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör ve Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz’le birlikte kalabalığı selamladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, seçim ofisinin açılış kurdelesini kestikten sonra ilçeden ayrıldı.
Anahtar Kelimeler:

banner116