banner136

Cumhur İttifakı Adayı Kaya’dan Nurhak için 41 proje
banner143
banner43

Cumhur İttifakı Nurhak Belediye Başkan Adayı Battal Kaya, proje tanıtım toplantısını geniş bir katılımla gerçekleştirdi. Proje tanıtım toplantısına,  AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri, Celalettin Güvenç, Ahmet Özdemir, Mehmet Cihaz Sezal ile MHP MYK Üyesi Erdem Karakoç, MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tanıtım toplantısında konuşan Cumhur İttifakı Nurhak Belediye Başkan Adayı Battal Kaya, ilçemiz 40 yıldır hizmete muhtaç düşürülmüş durumdaydi. Ama ilk defa Cumhur ittifakı birleşti, halkımız  aklın yolu bir dedi, AK Parti, MHP birleşerek cumhur ittifakını meydana getirdi. Heyecanımız bundan, inşallah kazanacağız. Önce gönülleri imar edip, sonra da memleketi inşa edeceğiz. Ankara’nın imkanlarını memleketimize taşıyarak projelerimizi yapacağız. iki güçlü liderin desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz. Bu güçten aldığımız cesaretle yola çıktık. Projelerim hazır, memleketimin ihtiyaçlarını ön planda tutarak insan onuruna yakışan hizmetleri getireceğiz. Yaklaşık 41 projemiz var. Şehrimizin yeni bir imara ihtiyacı var. Gelişmiş bir köy desek köy değil, ilçe desek ilçe değil. İnsanı, havası, doğası temiz, o kadar temiz ki; adliyesi kalkmış, suç oranı sıfır. Buna rağmen göç veriyor. Biz bunların hepsini düzelteceğiz. Bu işin partilerden öte gönül ile yapilacağini göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Nurhak için hazırladığı 41 projenin, şehrin ekonomisine, sosyal hayatına ve kültürüne katkı sunacağının altını çizen Cumhur İttifakı Nurhak Belediye Başkan Adayı Battal Kaya, toplumun her kesimini kuşatacak ve içine alacak projeler hazırladıklarını anlattı.

Kaya, projelerini şöyle sıraladı:

“İlk olarak sanayi sitesi yapacağız. Beraberinde çıraklık eğitim yerleşkesi yapacağız. Belediyenin bakım onarım kademesi yok, dışarıdan hizmet alınıyor. Biz bu sanayi sitesinde belediyeye ait yer oluşturacağız. Mesleksizlikten kaynaklı ekonomimiz çevre ilçelere gidiyor. Biz dışa bağımlılığı azaltarak ilçenin ekonominse can suyu olacağız. İlçe otogarımız yok, ilçe otogarı  yapacağız. Sosyal tesisimiz yok. Biz buraya insanların görebileceği, insanların mola verip dinlenebileceği sosyal tesis yapacağız. Çok amaçlı huzur evi yapacağız. Sağlık Bakanlığından ayrı hasta ve yaşlı nakil aracı alacağız. Kapalı pazar alanı inşa edeceğiz. İlçemizde yetişen tarım ürünlerinin uzun süre muhafaza edilmesi ve üreticilerimizin daha çok kazanması için soğuk hava deposu yapacağız. Tarımsal sulamadaki eksikliğimizin giderilmesi noktasında çalışma yapacağız.

Geleceğimiz olan gençlerimizi çok önemsiyoruz. Gençlerimize yeni ufuklar açmak için ilçemize bir Gençlik Merkezi kazandıracağız. Gençlerimizin, tüm spor dallarında kendilerini yetiştirmelerini sağlamak ulusal ve uluslar arası organizasyonlarda ilçemizi temsil edecek düzeye gelmeleri için spor kompleksi yapacağız. 15 mahalleyi dönüşümlü olarak gezerek acil durumlarda devleti beklemeden belediyemiz eliyle hastaneye yetiştireceğiz. Konsept parklar ve mesire alanları yapacağız. Tatlar bölgesinde bulunan su kaynağının çevresi genişletilerek Pamukkale travertenlerini andıran göletler yaparak şenlik alanı yapacağız. 100 yataklı konuk evimiz olacak. Hastane bünyesinde sağlık meslek yüksek okulu açacağız.”

Kaya, son olarak, “1 Nisan’dan sonra halkımıza anlattığımız bu projeleri hayata geçirmek için bir yarış içerisinde olacağız. İlçemize ve insanımıza değer katacak her şeyde öncü olacağız” şeklinde konuştu.


Anahtar Kelimeler:

banner116