banner136
banner138

Ceyhan: “Ekinözü’nü marka kent yapacak eylem planımız hazır”
banner143

Ekinözü’ne şeffaf belediyeciliği getirmek için aday olduğunu hatırlatan Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Oktay Ceyhan, ilçenin ekonomik kalkınmasını sağlamak için çaba göstereceğini belirtti.

İsraf ve yolsuzluğu ilçe gündeminden çıkaracaklarını ifade eden Ceyhan, “Biz, adil düzen için bu yola çıktık. Milli görüş belediyeciliğinde başkanlık makamı bir emanettir. Emaneti de ehline vermek gerekir. Hizmette de liyakat ve adalet şarttır. Hak ve hukuku esas olarak, insanımızın hakkını kamuya, kamunun hakkını da insanımıza haksız şekilde kullandırtmayacağız. Kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden partizanlıktan uzak toparlayıcı bir üslup ve yönetim anlayışı ile halkımıza hizmet edeceğiz. Ehliyet ve istişareye büyük önem vereceğiz” dedi.

Ekinözü’nün tarımda ve sağlık turizmi noktasında atılacak adımlarla çok farklı bir çehreye ve kalkınmışlık seviyesine ulaşabilecek potansiyele sahip olduğunu anlatan Saadet Partisi Ekinözü Belediye Başkan adayı Oktay Güneş, “Göreve gelmemiz halinde ilçemiz için çok önemli çalışmalarımız olacak. Öncelikli olarak tarım ve turizme yöneleceğiz. İlçemizin tarım potansiyeli belli. Tarım sektörüne verilen hibe destekleri var. Teşviklerden, kalkınma ajansları ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun önemli hibelerinden ilçemiz insanının, girişimcisinin azami şekilde faydalanmasını sağlayacağız. Sağlık turizmi noktasında da İçmeler ve peloid çamurumuz var. Sağlık turizmi noktasında yılın belli bir dönemi değil de 12 ay ziyaretçi ağırlayan bir merkez olmamız gerekiyor. Bunu sağlamak için de gerekli yatırımlara ve girişimcilere önayak olacağız. Ortak akıl ve istişare ve çok iyi bir planlama ile bunu başarmamızın önünde hiçbir engel bulunmuyor” şeklinde konuştu.

Ekonomik alandaki planlama doğrultusunda işsizliğe çare olacaklarını; bunun da ilçeden göçü engelleyeceğini ifade eden Ceyhan, “5 sene sonunda işsizliği yüzde 2 gibi bir seviyeye düşüreceğiz. Şuan ki nüfusumuzu da 20 bine çıkaracağız. İlçemizi üretim esaslı bir yapıya kavuşturduğumuzda bunların kendi kendine oluşacağına hep beraber şahit olacağız. İlçemizin kaynaklarını en iyi şekilde değerlendirebilmek için alanında uzman bilirkişilerle çalışacağız. İlçemizi, termal turizm noktasında da önemli bir merkez haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Ceyhan, son olarak, “Milli görüş belediyeciliğinin amacı, huzur ve güven ortamının sağlandığı yaşanabilir kentler oluşturmaktır. İnsanların hayırlısı, insanlara hizmet edendir anlayışı ve ibadet aşkıyla işe başlayacağız. Sevgi, şefkat, barış, kardeşlik ve bu güzel ilçemizde yaşayan herkesin mutluluğunu istiyoruz. Bu amaçla da seçmenimizin karşısına çıktık ve desteklerini bekliyoruz” dedi.

 


Anahtar Kelimeler:

banner116