banner136

Çevre kirliliği ile ilgili eylem planı hayata geçiyor
banner143
banner43

Çevre eylem planı kapsamında bakanlık temsilcileri ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görevlileri, termik santrallerde incelemelerine başladı.

Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan’ın, geçtiğimiz hafta sonunda geniş bir katılımla gerçekleştirdiği ve ilçeyle ilgili olarak birçok başlık altında açıkladığı eylem planı doğrultusunda saha çalışmaları başladı. Kahramanmaraş Tarım ve Orman Müdür Vekili Mustafa Bozkurt, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Osman Arısal, bu kapsamda Elbistan’a gelerek Kaymakam Özkan Demir ve Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş ile İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ayhan Özcan’la birlikte toplantı düzenledi.

Toplantıyla ilgili olarak değerlendirme yapan Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, çevrenin korunmasına yönelik çalışmalara büyük önem verdiklerini söyledi.

Elbistan’ın çevre sorunları konusunda çok büyük hassasiyetlere sahibiz ve bu hassasiyeti de eylem planlarında öncelikli hale getirdiklerini kaydeden Kaymakam Demir, “Sayın Valimiz Vahdettin Özkan’ın ilçemizde yaptığı toplantıda alınan eylem planı çerçevesinde ilçemizin çevre konusunda karşı karşıya kaldığı sorunların çözümü için çalışmalarımızı başlattık. Çevre sorunlarının çözümü noktasında ilgili kurum müdürlerimizle bir toplantı gerçekleştirdik. Nasıl tedbirler ve önlemler alırız noktasında istişarelerde bulunduk. Geleceğe dönük olarak atılması gereken adımlar hususunda da görüşlerimizi aktardık” dedi.

Çevrenin üzerinde hassasiyetle durulması gerektiğinin altını çizen Kaymakam Demir, “İlçemizin öncelikli sorunlarının başında hava kirliliği geliyor. Tabi Ceyhan Nehrimizin temizliği de en çok önemsediğimiz nokta. İnsanların yaşam kalitesini büyük ölçüde belirleyen etkenlerin başında gelen çevre kirliliğiyle ilgili önümüzdeki günlerde de sahada çalışmalara başlayacağız. Bölgemizde kurulu bulunan sanayi tesislerinden kaynaklı çevre kirliliği üzerinde de önemle duracağız. Bunlara ek olarak da farklı eylem planları geliştirerek halkımızda çevre bilinci oluşturacağız. Bakanlığımızın ilgili birimleri, termik santrallerde incelemelerine başladılar. Yine bu çerçevede de şeker fabrikasını işleten firmanın yetkilileri ile de 12 Şubat 2019 Salı günü bir toplantı gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.


Anahtar Kelimeler:

banner116