Bölge birincisi olan öğrencilerden Kaymakam Demir’e ziyaret

Kaymakam Demir, Hasan Çirkin ve Taner Güzel isimli öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek, “Azim ile çalışarak başarı öyküsü yazdınız” dedi.

Elbistan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi elektrik bölümünde eğitim gören Hasan Çirkin ve Taner Güzel isimli öğrenciler, manuel tekerlekli sandalyeyi elektrikli bisiklete dönüştüren ve elektrik enerjisi ile çalışan tekerlekli sandalye aparatı üretmişti. Öğrenciler, elektrik teknolojisi öğretmeni Recep Gülaç’ın rehberliğinde hazırladıkları ‘Tekerlekli Sandalye Aparatı ile Gidelim Her Yere’ (TESAP) isimli proje ile 25-28 Şubat 2019 tarihleri arasında Adana'da düzenlenen 50. TÜBİTAK “Lise Öğrencileri Arası Proje Yarışmasında” bölge birinciliği kazanmıştı.

Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, bu özel projeyi hazırlayan öğrencileri ve okul müdür Asım Koçak ve öğretmenlerini makamında misafir etti. Adana Bölge Birinciliği ile Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan ve 8-12 Nisan 2019 tarihleri arasında Ankara ATO Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Türkiye finallerinde Kahramanmaraş'ı temsil edecek olan öğrencilere başarılar dileyen Kaymakam Özkan Demir; “Sevgili öğrencilerimiz azim ile çalışarak başarı öyküsü yazdınız sizleri ailelerinizi ve sizi yetiştiren öğretmenlerinizi canı yürekten tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını temenni ediyorum” şeklinde konuştu. 

 

 

 


Anahtar Kelimeler: