banner136

Başkan Sungur’dan 15 Temmuz mesajı
 

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 3.yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

15 Temmuz’un duyuş, duruş, silkiniş ve haykırış olduğunu belirten Başkan Sungur, “Milletimiz, hiç bir hainliğin, düşmanlığın ve saldırının bizi yıldıramayacağını, korkutamayacağını ve diz çöktüremeyeceğini her saldırıda olduğu gibi hain 15 Temmuz saldırılarında da göstermiştir” dedi.

Başkan Sungur, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarihin hemen hemen birçok yerinde bu ülkeye çöreklenmeye çalışan, bu ülkeye el koymaya çalışan, bu ülkeye ipotek koymaya çalışan, bu ülkeyi boyunduruk altına almaya çalışan, bu ülkeyi dışarıdan kumanda ederek yönetmeye çalışan ihanet odakları ile dünyanın ve özellikle ümmetin başına bela olmuş güç odaklarının bin bir çeşit oyunları, saldırıları ve düşmanlıkları vardır. Vatan diyerek canımızı karşılık olarak koyduğumuz, vatan namustur diyerek tüm varlığımızla ve benliğimizle savunduğumuz bu topraklara göz dikenlere, bu vatan toprakları ile hain emellerini süsleyenlere yine bu vatanın aziz evlatları, bu vatanın aziz şehit ve gazileri, bu vatanın necip milleti tarafından geçmişte verilen derslerde tarihin birçok yerinde parlak bir şekilde durmaktadır.

Her ne zaman gelirse ihanet ve düşmanlık, her nereden gelirse ihanet ve kahpelik, her kim tarafından gelirse saldırı ve düşmanlık, bu vatan delisi ve ülke sevdalısı millet tarafından karşısında dimdik durulur ve milli egemenlik ile tam bağımsızlık yumruğu alınların ortasına vurulur. Yakın geçmişimizde bunun en canlı örneğini dışarıdan kumanda edilen ve içerdeki her türlü ihanet şebekelerinin kullanıldığı, ekmeğini yediği devletine ve milletine kurşun sıkacak her çeşit mankurtların kullanıldığı, bin türlü fitne ve fesat çalışmalarıyla ülkeyi, milleti bölmeye çalışan bizden görünüp bizden olmayan münafıkların ve fasıkların kullanıldığı 15 Temmuz hain darbe, işgal ve iç savaş girişiminde yaşadık.

Vatan, bayrak, ülke, devlet, kutsallarımız ve maneviyatımız söz konusu olunca canlarını feda ederek devleşen, hiç bir şeyi düşünmeden bütün benliğini ve varlığını ortaya koyan, malından, ailesinden ve uzuvlarından vazgeçerek, vatanı uğruna şehitliğe koşan, her bir ferdi ayrı bir kahramanlık hikâyesi yazan şanlı ve kahraman milletimiz bütün dünyaya kimsenin bizi bölüp parçalayamayacağını, hiç bir gücün bizi tahakküm altına alamayacağını, hiç bir hainliğin, düşmanlığın ve saldırının bizi yıldıramayacağını, korkutamayacağını ve diz çöktüremeyeceğini her saldırıda olduğu gibi hain 15 Temmuz saldırılarında da göstermiştir.”

‘Varlıklarını bu ülkenin ve bu devletin varlığının üstünde görenlerin, canlarını ülkesi ve devleti için tereddütsüz feda edenlerden yediği tokattır 15 Temmuz’ diyen AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur, “Bu ülke için hain işgal emelleri besleyenlerin, ipi kendilerine bağlı ihanet şebekeleriyle birlikte bu devlet için her türlü boyunduruk vurma amacında yol alanların, bu milletin iradesini ve maneviyatını esaret altına almaya çalışanların bu milletin ta kendisi tarafından cevaplanması, durdurulması, püskürtülmesi ve dağıtılmasıdır 15 Temmuz. Bu milletin evladı olan ve bu milletin içinden bir gür seda olarak yükselerek esarete, zulme, işgale ve her türlü saldırılara karşı dik duruş gösteren, hiç bir baskıya boyun eğmeden milleti için, devletinin bekası ve bayrağının hiç bir gölge altında kalmadan sürekli dalgalanması için fedakârca çalışan başkomutanımız ve cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın işgalcilere, hainlere, işbirlikçilere, teröre ve tüm dünyaya milli iradeyi, milli birlik ve beraberliği, tam bağımsızlığı haykırmasıdır 15 Temmuz.

Şanlı tarihimizde bu topraklara vatan dediğimiz, yurt dediğimiz günden buyana defalarca olduğu gibi salaları duyunca koşarak canını hiçe sayarak kendi yoklukları pahasına, bayrağı, devleti ve milleti için aziz şehitlerimizin kanlarıyla bu toprakları bir kez daha sulamasıdır 15 Temmuz. Bu aziz milletin okunan salalarla ve liderinin çağrılarıyla maneviyatının ve ülkesinin tehlikesini duyması, canı ve benliğiyle tüm ihanet ve saldırılara karşı durması, aylarca şehirlerinin meydanlarında düşmana dirayetini gösterircesine bekleyerek silkinmesi ve hiçbir düşmanın ve ihanetin millet iradesini esir edemeyeceğini haykırmasıdır 15 Temmuz.

Milli birlik ve beraberlik içerisinde birbirimizi severek, yaratılanı yaratandan ötürü severek, ülkemizin kalkınması, güçlenmesi ve yükselmesi için dayanışma içerisinde çalışarak, daha çok çalışarak tüm dünyaya bundan sonraki her saldırıya daha sert ve daha güçlü cevap vermeye hazır olduğumuzu göstereceğiz. Canlarını ortaya koyarak ülkeyi tahakküm altına sokmayan aziz şehitlerimizi minnet, saygı ve şükranla anıyorum. Şehitlik makamına koşarken malından, ailesinden, elinden ve çocuklarından olan, bedenini siper yaparak uzuvlarından, azalarından ve vücutlarından olan kahraman gazilerimize minnet ve saygılarımı sunuyorum. Onların ihanetlere, saldırılara ve vatanı bölme amacında koşan hainlere karşı direniş, duruş ve kendini feda etme konusunda yaktıkları ışık, açtıkları onurlu yol ve sergiledikleri üstün davranışları unutmayacağız ve hafızalarımızda her zaman taze tutacağız” şeklinde konuştu.

 


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.