banner136

Başkan Kılıç, “Başbuğumuzu rahmetle yâd ediyoruz”
Balik Dunyasi Reklam
banner43
 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç, partisinin kurucu genel başkanı Alparslan Türkeş'in 22.ölüm yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

Başkan Kılıç, merhum Türkeş’in, vatan sevdalısı olduğunun altını çizerek, “Büyük devlet, fikir ve dava adamı Başbuğumuzun Alparslan Türkeş’in, ülküsü ülkümüz, ufku ufkumuz olmaya devam etmektedir” diye konuştu.

Türkiye'nin siyasi hayatına damgasını vuran en önemli isimler arasında yer alan Alparslan Türkeş, 22 yıl önce 4 Nisan 1997'de hayatını kaybetti. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç, yayımladığı mesajında, Türk milliyetçilerinin ve ülkücü camianın, merhum Türkeş’i kaybetmenin üzüntüsünü hâlâ yüreğinde taşıdığına dikkat çekti.

Türkeş’in ömrünü vatan ve millet hizmetine adadığını ve Türk milletinin birlik ve beraberliği noktasında çok büyük mücadele verdiğini kaydeden Başkan Kılıç, şunları söyledi:

“Milliyetçi Hareket Partimiz ve Ülkü Ocaklarımızın kurucusu, Türk dünyasının bilge lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’i 22. ölüm yıldönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Yaşamının her anını, Türk milliyetçiliğine adamış olan büyük devlet ve dava adamı merhum Alparslan Türkeş’i kaybetmenin acısını halen yüreğimizde hissediyoruz. Büyük bir vatan sevdalısı Başbuğumuz Alparslan Türkeş, her zaman ülke çıkarlarını ön planda tutarak gelecek seçimler yerine, gelecek nesilleri düşünerek hareket etmiştir.

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, gençlik yıllarından itibaren bütün ömrünü vatan ve millet hizmetine adamış, Türk milleti ve Türk dünyasının birlik, beraberlik ve dirliği konusunda çok büyük mücadeleler vermiştir. Mücadelelerle geçen seksen yıllık ömründe "önce ülkem ve milletim" diyerek, Türk milletinin yücelmesi konusunda önemli çalışmalar yapmıştır. Türk milliyetçiliği davası, rahmetli Başbuğumuzun önderliğinde büyük bir fedakârlıkla yükselmiş ve bugünlere gelmiştir. Ülküsü ve fikirleri bizlere her zaman ışık olmuştur. Hayatı boyunca, Türkiye üzerine oynanan çirkin oyunları hep fark etmiş ve bu oyunlara karşı çıkmıştır.”

‘Büyük devlet, fikir ve dava adamı Başbuğumuzun Alparslan Türkeş’in, ülküsü ülkümüz, ufku ufkumuz olmaya devam etmektedir’ diyen Başkan Kılıç, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, ömrü boyunca milyonlarca vatan sevdalısı, imanlı gençler yetiştirmiştir. O’nun ülküsü ve fikirleri aradan geçen onca zamana rağmen halen ilk günkü heyecanla yaşamakta ve yaşatılmaktadır. Büyük devlet, fikir ve dava adamı Başbuğumuzun Alparslan Türkeş’in, ülküsü ülkümüz, ufku ufkumuz olmaya devam etmektedir. Hedefleri doğrultusunda azim ve kararlılıkla yürümeye de devam edeceğiz. Bu ülkü ve fikirler Türk milliyetçilerinde var olduğu sürece, ülkemizin birlik, beraberlik ve dirliğini hiç kimse bozmaya cesaret edemeyecektir.

Türkiye ve Türk dünyası liderini ve Başbuğunu kaybetmenin üzüntüsünü yüreğinde hala taşımaktadır. Eserleri, öğretisi ve ideolojisi her geçen gün güçlenerek yarınlara aktarılmakta bu uğurda hiç bir fedakârlıktan kaçınılmamaktadır. O, Ülkücü Türk gençliği için örnek bir milliyetçi yol gösterici ve ideal adamıydı. Kısaca O, Ülkücü Türk gençliğinin efsanevi lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’tir. Merhum Başbuğumuzu, vefatının seneyi devriyesinde bir kez daha, rahmet minnet ve şükranla yâd ediyoruz. Mekanı cennet ruhu şad olsun” ifadelerini kullandı.

 


Anahtar Kelimeler: