banner136

Başkan Ergüç, güven tazeledi
banner43

Birliğin, Ergüç başkanlığındaki yeni yönetim kurulu üyeleri ise Cafer Yıldırım, Ali Duymaz, Nida Kurt ve Halil Güzel’den oluştu.

Elbistan, Göksun, Afşin, Ekinözü ve Nurhak Kırmızı Et Üreticileri Birliği’nin olağan genel kurulu, Elbistan Belediyesi düğün salonunda gerçekleştirildi. 593 üyesi bulunan birliğin başkanlığı için mevcut başkan Bedir Ergüç ve Orhan Kul başkanlığında hazırlanan 2 liste yarıştı. Genel kurulda 504 üye oy kullandı. Oylardan 4’ü geçersiz sayıldı. Yapılan sayım sonucunda mevcut başkan Bedir Ergüç’ün hazırladığı beyaz liste 298, başkan adayı Orhan Kul’un hazırladığı sarı liste ise 202 oy aldı. Bu sonuçla, uzun kurulduğu günden beri Elbistan, Göksun, Afşin, Ekinözü ve Nurhak Kırmızı Et Üreticileri Birliği’nin başkanlığını yapan Bedir Ergüç, güven tazeleyerek yeniden bu göreve seçilmiş oldu.

Oylama sonrasında değerlendirmelerde bulunan Elbistan, Göksun, Afşin, Ekinözü ve Nurhak Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Bedir Ergüç, kendisine ve yönetimine destek veren ve vermeyen tüm üyelerine teşekkür etti.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da besicinin sorunlarının çözümü noktasında ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Başkan Ergüç, “Bölgemiz, büyük ve küçükbaş hayvan potansiyeli ile ülkemizin sayılı yerlerinden biri. Bu noktada bölgemizi daha ileriye götürmek için cefakar, vefakar, üreticilerimizin, çiftçilerimizin gerek bakanlıkların sunduğu desteklerden gerekse de diğer devlet kurumlarının tanıdığı avantajlardan yararlanabilmeleri için azami gayret gösterdik. İnşallah bundan sonra da her zaman üreticimizin yanında olacağız. Üreterek hem biz kazanacağız hem de ülkemizin, bölgemizin ekonomisine katkı sunacağız” dedi.

Demokratik bir seçim süreci geçirdiklerini anlatan Ergüç, “Genel kurulumuzu yaptık. Demokratik bir süreç yaşadık. Sonuçta üyemizin dediği oldu ve bizleri tekrardan bu göreve seçtiler. Destek veren vermeyen tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Bize gösterilen bu teveccühe ve duyulan güvene layık olmaya çalışacağız. Seçim sonuçlarımız bölgemize ve üreticimize hayırlı olsun” şeklinde konuştu. 
Anahtar Kelimeler: