Başkan Çeleğen, yatırımcıları Ekinözü’ne davet etti

Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, ilçedeki konut ihtiyacının her geçen gün arttığını belirterek, bu yöndeki projelere destek sunmaya hazır olduklarını söyledi.

Başkan Çeleğen, yaşayanların yanı sıra ilçedeki kamu personelinin yeni ve modern konutların yetersizliği nedeniyle Elbistan’dan gidiş-geliş yaptığına vurgu yaparak, “Ekinözü’nde yaşam standartlarını yükseltecek yatırımlara ihtiyacımız var” diye konuştu.

Ekinözü’nde nitelikli konut projeleri noktasında bugüne kadar kapsamlı bir adım atılamamasının eksikliğini yaşadıklarını kaydeden Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, ilçenin bu yöndeki yatırımları karşılayabilecek potansiyele ulaştığını ifade etti.

Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, ilçedeki nitelikli konut ihtiyacına yönelik olarak açıklamalarda bulundu. Son dönemdeki kamu yatırımları ve belediye hizmetlerindeki değişim ve dönüşümle Ekinözü’nde yaşam kalitesini yükseltmek için çaba gösterdiklerini hatırlatan Başkan Çeleğen, “Değişen ve gelişen Ekinözü’nün en büyük ihtiyaçlarından birisi yeni konut projeleri” dedi.

Başkan Çeleğen, “Ekinözü’müz, gerek AK Parti Hükümetimizin gerek Büyükşehir Belediyemizin gerekse de bizlerin sürdürdüğü çalışmalarla farklı bir çehreye kavuşuyor. Şehrimizin hemen her noktasında bir çalışma yapılıyor. Önceden projelendirilen yatırımlar hayata geçiyor. Eğitim, spor, turizm ve altyapı hizmetlerinde tarihi günler yaşanıyor. Ekinözü Belediyesi olarak hazırladığımız projelerin de tamamlanması ile birlikte ilçemizin geleceği yeniden şekillenmiş olacak. Bu dönüşümle yaptığımızda ilçemizin yaşam kalitesi yükselecek.

Biz Ekinözü’ne baktığımız zaman sadece bu günü değil geleceği de düşünmek zorundayız. 10-20 yıl sonrasının Ekinözü’nü tasavvur edip adımlarımızı da buna göre atmalıyız. Ekinözü’nün gelecek vizyonundaki en büyük ihtiyaçlarından birinin de nitelikli konut projeleri olduğunu düşünüyoruz. İlçemizde şimdiye kadar ihtiyaç yok mantığı ile geri planda kalmış konut projeleri şuanda elzem bir noktaya ulaşmış durumda. Çünkü ilçe merkezimiz büyüyor ve gelişiyor. Aynı zamanda ilçemizde görev yapan kamu personeli sayısı da artıyor. İlçemize atanan kamu çalışanlarımız çok katlı ve merkezi ısıtma sistemli bina sayısının yetersizliğinden dolayı komşu ilçemiz Elbistan’a gidiş-geliş yapmak zorunda kalıyor. Bu da hem Ekinözü hem de kamu çalışanları için birçok sorunu beraberinde getiriyor. İnsanlarımızın da yaşam şekli değişiyor. İnsanlarımız eski yaşam biçimlerini zamana ayak uydurarak yavaş yavaş terk ediyor. Tüm bu faktörler alt alta toplandığında ilçemizde yeni konut projelerinin önemi ortaya çıkıyor” şeklinde konuştu.

Ekinözü’ndeki bu potansiyelin değerlendirilmesi için yatırımcılara çağrıda bulunan Başkan Çeleğen, “Ekinözü’nün potansiyeli var. Yatırımcılarımıza bu konuda çağrıda bulunuyoruz. Ekinözü Belediyesi olarak bu tür projelere destek sunmaya hazırız. Başta Elbistan ve Kahramanmaraş olmak üzere bölgedeki yatırımcılarımızı Ekinözü’nün bu potansiyelini değerlendirmeleri için davet ediyoruz. Ekinözü’müzü hak ettiği noktaya taşımak için bir süreci başlatmamız gerek. Şehrimize ve insanımıza katkı sunacak projeleri önemsiyoruz. İlçemize kazandırılacak yeni konut projelerinde belediye olarak üzerimize düşen alt ve üstyapı hizmetlerinin tamamlanması için azami hassasiyet göstermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, konut projelerinin kapsamı ve özellikleri konusunda da yatırımcıların birçok avantajı olduğuna işaret ederek, “Ekinözü’müz her tip konut projesine ihtiyaç var. Geniş evlerin bulunduğu projeler ilçe halkına hitap edebilir. Daha küçük projeler ise ilçemizde görev yapan kamu personeli için avantajlı olabilir. Bu konuda yatırımcılarımızın birçok avantaja sahip olacağı kanısındayız” cümleleri ile açıklamasını tamamladı.


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
zeki durmaz 2 yıl önce

Toplu konut yapılması için 1163 yasadan faydalanıp kooperatif usulü her keseye uygun konutlar yaptırabilirsiniz.

banner1