banner136

Başkan adayı Polat, belediye meclis üyesi adayları ile buluştu
banner145
banner143

Toplantıda konuşan Polat, “Biz, belediyecilikte tıpkı daha önceki yaptığımız gibi, bozulan standartları düzeltmeye ve adil bir düzen kurmaya geliyoruz” dedi. Saadet Partisi Elbistan Belediye Başkan adayı Sami Polat, Elbistan İlçe Başkanı Ali Eminoğlu, Ekinözü Belediye Başkan adayı Oktay Ceyhan, belediye meclis üyesi adayları ve teşkilat mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi. Burada değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi Elbistan Belediye Başkan adayı Sami Polat, belediyecilik anlayışlarını, adil düzen, hak ve adalet olarak özetledi.

Dürüst belediyecilik vurgusu yapan Polat, şunları söyledi:

“Dürüst belediyecilik anlayışımızın şehre bakışı; dünü, bugünü ve yarını bir arada gören hakkaniyetli bir yaklaşımı içermektedir. Biz, dünü görmezden gelerek bugünü kapsamlı bir şekilde değerlendirmeden, yarınımızı şekillendirecek olan nesiller hak ve hukukunu hesap etmeden hareket etmeyeceğiz. Biz, adil bir toplumsal düzenin inşasının şehirde ortaya çıkacağına ve büyüyeceğine inanıyoruz. Şehri yoğuran kültür atmosferi adil bir bakış açısıyla ele alınmadığı sürece toplumun tümünü kucaklayan bir demokratik ortamın üretilemeyeceğini düşünüyoruz. Bütün toplumsal kesimlerin eşit bireyler olarak görüldüğü bir belediyecilik ve yönetim anlayışı toplumsal huzurun kaynağıdır.”

Bireysel rant merkezli belediyecilik anlayışını kabul etmediklerinin altını çizen Polat, “Türkiye’de hakim olan belediyecilik anlayışının rant odaklı bir anlayış olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Biz, topluma fayda sağlamayan bireysel rant merkezli anlayışın toplumsal huzura ulaşmada temel engellerden biri olduğuna inanıyoruz. Tarihsel deneyimlerimiz ve bugün hayata geçirmekten kaçınılan kültür değerlerimiz ve inancımız haksız elde edilmiş kazançtan huzur devşirilemeyeceğini açık bir şekilde bize göstermektedir. Biz, vatandaşımızın saadet ve huzuru için kadim şehir anlayışını yeniden inşa etmek için geliyoruz. Biz bugün yaşayanların hakkını korumanın yanı sıra dün yaşayanların bize emanet ettikleri değerlere sahip çıkan ve koruyan, yarın yaşayacak olanların hakkını da baş tacı eden bir şehircilik anlayışı ile geliyoruz” dedi.

Şehirde yaşayan herkesin eşit hizmet almasını sağlayacaklarının da altını çizen Saadet Partisi Elbistan Belediye Başkan adayı Sami Polat, sözlerini; “Bize miras kalan değerleri korumayı başaramazsak hizmet götürdüğümüz insanımıza hak ettiği hizmetin verilemeyeceğini biliyoruz. Biz, yarınki nesillerin hak ve hukukunu gözetmeyen bir şehircilik anlayışının bugüne de huzur getirmeyeceğine inanıyoruz. Sosyal sınıf farklılığına bakmadan her şehirli bireyin kentin merkezinde ya da çeperinde nerede olursa olsun eşit şekilde hizmet alması gerektiğine inanıyoruz. Biz, belediyecilikte tıpkı daha önceki yaptığımız gibi, bozulan standartları düzeltmeye ve adil bir düzen kurmaya geliyoruz” cümleleri ile tamamladı.

 

 


Anahtar Kelimeler:

banner129

banner116