Ali Kınık ve Mümin Sarıkaya, Elbistan’ı coşturdu
 

Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz’ün Nevruz Bayramı çerçevesinde organize ettiği konserde sahne alan Ali Kınık ve Mümin Sarıkaya, seslendirdikleri türkü ve şarkılarla Elbistanlıları coşturdu.

Pınarbaşı mesire alanında düzenlenen etkinliğe binlerce kişi katılırken özellikle gençler, Kınık ve Sarıkaya’nın seslendirdiği ezgileri, hep bir ağızdan söyledi.

Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz’ün, Nevruz Bayramı çerçevesinde organize ettiği şenlik, müzik şölenine dönüştü. Şenliğe katılan ünlü sanatçılar Ali Kınık ve Mümin Sarıkaya, sahne performansları ve repertuarlarındaki eserleri ile organizeye katılan binlerce Elbistanlıyı mest etti.

Nevruz şenliğine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Elbistan Kaymakamı Özkan Demir, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, MHP MKYK Üyesi Erdem Karakoç, MHP MDK Üyesi Sermet Yıldız, MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Ertuğrul Doğan, Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayrettin Güngör ile AK Parti ve MHP’li siyasetçiler ile binlerce vatandaş katıldı.

Organizenin açılış konuşmasını yapan Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz, “Bugün burada şehirleri inşa eden, yollar yapan insanların aslında gönüller de yapabildiğine şahitlik ediyoruz” dedi.

Gürbüz, “Önemli olan Elbistan’ın, Elbistanlının bu gönül zenginliği ve güzelliğini ortaya koydu. Bir araya gelerek 31 Mart öncesi bütün sıkıntılarımızdan ayrıldık; bir olduk, beraber olduk. Elbistan’ın renkleri hep birlikte güzel olduk. Elbistan’ı kalkındırmadan, Elbistan’ı büyütmeden, Elbistan’daki sorunları çözmeden bize durmak yok. Biz, bu şehre gönlümüzü verdik. Bu şehrin evlatlarına gönlümüzü verdik. 1 Nisan’da hep beraber şehrimizi ayağa kaldırmak ve yüceltmek için daha da kıymetlendirmek için, bu kadim şehir Elbistan’a layık olmak için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Elbistan’da ince işçiliğe geçeceklerinin altını çizen Gürbüz, “Elbistan, kendisi için çalışan evlatlarını bilir. Biz, artık Elbistan’da ince işçiliğe geçiyoruz. Elbistan’daki kamu yatırımlarının üstüne belediye yatırımlarını, kalkınma yatırımlarını, istihdam yatırımlarını da koyacağız. İnşallah, biz dualarımızla beraber, Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımızın yanında Elbistanlılar olarak dik duracağız, onların dik duruşlarına Elbistan’dan güçlü bir destek vereceğiz. Elbistan, 31 Mart’ta tarihteki en büyük oyunu alacak. Elbistan, kurulan oyunları da bozacak. Bunu birlikte başaracağız. Elbistan, laf üreteni de bilir. İcraatı olmayan, sadece konuşanı ve söyleyeni de bilir. Biz, yiğit adamlar olarak Cumhurbaşkanımızı, Türkmen beyi Devlet Bahçeli’yi yalnız bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

Daha sonra kürsüye gelen Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayrettin Güngör ise, şunları söyledi:

“Büyükşehir Belediye yönetimi, 3 ayaklı bir yönetim şeklidir. Büyükşehir belediye yönetiminin başarısı, büyükşehirle ilçe belediyesinin uyumuna bağlı. İnşallah, biz Kahramanmaraş’ta bütün ilçelerimizde olduğu gibi Elbistan’ımızda da bu uyumu yakaladığımızda bu hizmeti daha fazla alacağımızı bilmemiz lazım. Ayrıca büyükşehir belediyesinin başarısı, hükümetle de uyumlu çalışmasına bağlı. Bu 3 ayağı tamamladığımızda Elbistan’ı daha ileriye götüreceğiz.”

Programın son konuşmasını ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal yaptı. Ünal, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Biz, 17 yıldır bu aziz milletin iradesi egemen olsun, Mustafa Kemal Atatürk’ün egemenlik kayıtsız şartsız milletindir dediği egemenlik milletin olsun; devletle ilgili kararı milletin iradesi versin ve devletin milletinin emrinde olmasının mücadelesini verdik. Ve sonunda millet kazandı, siz kazandınız. Bu işleri aşkla yaptık. İnsan, şehrini, ülkesini, bayrağını, vatanını sevmeli ve gerektiğinde vatanı için ölmesini bilmeli. Cumhurbaşkanımız, ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ diyor. Biz, tek milletiz. Ve biz, şehitlerimizin kanıyla sulanmış nazlı bayrağımız, tek bayrağımızdır. 789 bin kilometrekaresi ile bu Anadolu coğrafyası tek vatanımızdır. Bizim, Allah zeval vermesin devletimiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Gençlerimiz de bunun teminatıdır. Biz, tüm Kahramanmaraş’ımızdaki gençlerimizin hayalleri gerçek olsun diye mücadele veriyoruz. Aşkla çalışan yorulmaz, Biz aşkla çalışıyoruz.”

Elbistan’ın belediye noktasında hep talihsizlikler yaşadığını dile getiren Mahir Ünal, “Şimdi ilk defa Elbistan’da hükümetle, büyükşehirle ve Elbistan Belediyesi ile biz diyoruz ki; üçlü olsun güçlü olsun. Ankara’da hükümet ve milletvekillerimizle, büyükşehir de belediye ustası Hayrettin Güngör kardeşimle ve Elbistan’da Mehmet Gürbüz kardeşimle biz Elbistan’ı ayağa kaldıralım ve uçuralım diyoruz. Bu kardeşiniz 7 yıl boyunca hükümet yatırımlarını getirdi. Hükümet yatırımlarında eksiğimiz kaldı mı? Şimdi, sadece hükümet yatırımları ile tek kanatlı olmuyor. Elbistan tek kanatla uçmaz. Onun yanına belediyeyi de koymamız gerekiyor ki uçalım inşallah” cümleleri ile konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından sahneye çıkan ilk sanatçı, kendine özgü yorumu ile Ali Kınık oldu. Kınık, şenliğe katılanların bamteline dokundu. Kınık, ‘Ali, Ayşe’yi seviyor’, ‘Öf öf’, ‘Reis’, Türkiye’m’ ve ‘Feride’ gibi dillere kazınan eserlerini seslendirdi.

Mümin Sarıkaya ise, sahne performansı ile kendisini dinlemeye gelenleri coşturdu. ‘Ben yoruldum hayat’ isimli şarkısını, dinleyicilerin isteğini kırmayarak birkaç kez söyleyen Sarıkaya, sahneden inerek Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz’le düet yaptı. 

Anahtar Kelimeler:

banner129

banner119