banner136

AK Parti’li Özdemir ve MHP’li Aycan’dan ziyaret

Ziyarette bir değerlendirme yapan AK Partili Özdemir ve MHP’li Aycan’ın hedefinde Millet İttifakı vardı. Özdemir, “Milletin adamları ile millete inanmayanların bir araya geldiği bir siyaset anlayışı ortaya çıktı” derken MHP’li Aycan da, 1 Nisan’da ülkede kaos çıkarılmak istendiğini savundu.

Ziyarete Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Sermet Yıldız, Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur, MHP Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç ve her iki partiden de görevliler katıldı.

Elbistanın Sesi Gazetesi kurucusu Mehmet Göçer’le bir süre görüş alışverişinde bulunan heyette ilk değerlendirmeyi yapan isim MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan oldu. Aycan, Cumhur İttifakı kurulurken belediye başkanı sayısı hesabı yapmadıklarının altını çizerek şunları söyledi:

“Cumhur İttifakı, önce büyükşehirleri kapsıyordu. Daha sonra diğer illerde de ortak aday belirleme ve seçimlere ortak liste ile girme kararlılığı doğrultusunda Kahramanmaraş’ta ortak seçime gidiyoruz. Her iki ilçe başkanımız ve Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekilleri ile ortak program yürütüyoruz. Sahada da birlikte çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimizin sadece Kahramanmaraş’ta, sadece Elbistan’da değil Türkiye üzerinde de olumlu bir etkisi var. Bu kararlılık, her iki genel başkanın veya partinin kararının ötesinde milletin kararlılığıdır. Devletimizin kararıdır. Biz burada belediye başkanı sayısı hesabı yapmadık. Oturup diğer partiler gibi şu belediyeyi isterim gibi bir hesap yapmadık. Biz pazarlık yapmadık. Her iki genel başkan ve genel merkez arasında çok güzel bir uyum var. İnşallah bu uyum ülkemiz içi yararlı olacaktır. Fırsatçılara, ülke üzerinde kaos oluşturmaya çalışanlara 1 Nisan’da planlar yapanlara fırsat verilmeyecektir.”

Cumhur İttifakı’nın karşısındaki oluşumun şerde birleştiğini kaydeden Aycan, “Şimdiden 1 Nisan gününden itibaren Türkiye’de kaos ve karışıklık çıkarmaya çalışanlar var. Her iki genel başkanımız da bunları gördüğü için Cumhur İttifakı’nın devam etmesi konusunda kararlılıklarını sergiliyorlar. Cumhur İttifakı en az 2023 yılına kadar devam edecek. 2023 yılına kadar yapacağımız çok şey var. Karşımızda başka bir oluşum var. Tek dertleri ülkede kaos çıksın ve Sayın Cumhurbaşkanı sıkıntıya düşsün. Ülkenin ne olacağı umurlarında değil. Birbirlerinin hiç alakası olmayan birbirleri ile benzemez gözüken insanlar şerde birleşmiş durumdalar. Buna karşın milli olan ve milletin yanında olanlar, devletin yanında olanlar, istikrardan yana olan Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bir araya gelmesi gerekirdi. Bu birlik ve beraberliği oluşturmuş durumdayız” dedi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir ise, ‘Milletin adamları ile millete inanmayanların bir araya geldiği bir siyaset anlayışı ortaya çıktı’ diyerek, “15 Temmuz’dan sonra ülkemizin tarihinde yaşadığı en büyük ihanet kalkışmasından sona siyasi önceliklerimizi bir kenara bırakmış bir partiyiz. Siyasi önceliklerini bir kenara bırakıp milleti önceleyen bütün siyasi partilere de açık bir davetimiz vardı. Milliyetçi Hareket Partisi’nin saygıdeğer Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Sayın Cumhurbaşkanımızın, devletin bekasını önceleyen partilerin şahsi ve siyasi vizyonlarını ikinci planda bırakan bir ortaklıkları ve ortak hedefe gidişleri söz konusu oldu. Bu ortak hedef, milletin bekası. Milletin daha güçlü ve daha lider bir ülke olması. Türkiye öyle bir ülke ki; herkesin kendisinden umut beklediği bir ülke. Türkiye, bir imparatorluk bakiyesi. Türkiye, bir büyüme anlayışı gösterdiğinde az buz büyüyecek bir ülke değil bir imparatorluk olacak bir ülke.

Özellikle Müslüman ülkelerine giden vatandaşlarımızın söyledikleri şey şudur: Türkiye onlar için bir umut. Hem Türk devletlerinde Türklüğün geleceği için, hem Müslümanların geleceği için. Türk ya da Müslüman olmasa da Osmanlı’nın adalet anlayışından memnun olmuş ve şuanda da mazlum olan bütün ülkelerin geleceği haline dönüşmüş, adaleti ile dünyaya nam salmış bir imparatorluğun bakiyesi olduğumuz için bizden böyle bir beklenti var. Bu şiarla hareket eden iki liderin anlayışı bir araya geldiğinde bu ülkede milletin adamları oluştu. Milletin adamları ile millete inanmayanların bir araya geldiği bir siyaset anlayışı ortaya çıktı. Bu kapsamda yerel seçim sürecine giriyoruz ama hem MHP hem de AK Parti’nin yerel seçimdeki amacı daha çok belediye kazanmak değil. Bir arada olmak, birlikte hareket etmek ve bu ülkeyi daha çok kalkındırmak” ifadelerini kullandı.

Tek amaçlarının, milletin adamlarını milletin iktidarına getirmek olduğunun altını çizen Özdemir, “Bunun bir beka sorunu olduğunu söylediğimizde, karşıda adı millet kendi zillet olan ittifakın içindekiler, bu ülkede beka sorunu yok diye serzenişte bulunuyorlar. HDP’lileri Türkiye’nin her yerinde listelerine kendi partilerinden girdiriyorlar. Bu, bir gizli bilinçaltı ve altyapı çalışması aslında. Bunun farkındalar ise bu bir ihanet, değillerse bu bir gaflettir. Ya bunun farkında olsunlar ya da bu ihanetin içinde olmasınlar. Biz hiçbir zaman adı millet kendi zillet olan ittifaka oy veren seçmenimize bu ifadeyi kullanmıyoruz. O seçmenler bunu bildikleri takdirde oy vermeyecektir. Biz, bunların üst akıl oluşumlarına bunu söylüyoruz. Her zaman da bunun karşısında olacağız. Tek amacımız milletin adamlarını milletin iktidarına getirmek. Elbistan’da da Cumhur İttifakı’nı iktidara getirmek amacıyla çalışıyoruz. Milletimizin feraseti de bu takdir edecek ve ödüllendirecek diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

banner141

Anahtar Kelimeler:

banner129

banner119