banner136
banner138

AK Parti MKYK Üyesi Çalık: “31 Mart’ta bahar temizliği yapacağız”
banner143

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, bir dizi programlara katılmak ve temaslarda bulunmak üzere Elbistan’a geldi. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş, Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Hasan Sungur ve belediye meclis üyesi adayları tarafında karşılanan Çalık’ın ilk durağı, seçim irtibat bürosu oldu. Burada vatandaşlar ve partililerle bir süre sohbet eden AK parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, daha sonra Elbistan Devlet Hastanesi’ne geçerek görevli kadın personellerle bir araya geldi.

Çalık, Elbistan’daki programının son durağında ise AK Parti Elbistan Kadın Kolları Teşkilatı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen organizeye katıldı.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Misak-ı Milli Konferans Salonu’ndaki programda, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Milliyetçi Hareket Partisi MKYK Üyesi Erdem Karakoç, MHP Elbistan İlçe Başkanı Ramazan Kılıç ve MHP Elbistan Kadın Kolları Başkanı Zübeyde Kozanoğlu da yer aldı.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Elbistan Kadın Kolları Başkanı Dilek Çevik, salonu dolduran kadınlara hitaben, “Güçlü Kadınlar El Ele adlı organizemize katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Kadın, toplumun en etkili yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Elinin emeğini gözünün nuru ile birleştirir ve küçük yüreğine koskoca sevgiler sığdırır. Kadın varsa demokrasi vardır. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüzü kutluyorum” dedi.

Daha sonra küsüye davet edilen MHP Elbistan Kadın Kolları Başkanı Zübeyde Kozanoğlu ise, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak kaleme aldığı şiiri okudu.

Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz de, Elbistan'da kadınları üreten ve ekonomiye katkı sağlayan bireyler olarak görmek istediklerinin altını çizdi.

Kadınların ‘İşte Elbistan, işte başkan’ şeklindeki sloganları ile kürsüye çıkan Gürbüz, şöyle devam etti:

“Belediye meclis üyesi listemizde hanım kardeşlerimize en çok kontenjanı Cumhurbaşkanımızın talimatı ile bizler ayırdık. Elbistan’da biz kalkınmış bir şehir görmek istiyoruz. Sorunları olmayan bir şehir görmek istiyoruz. Bunu da sizlerle yapacağız. İnşallah sizin mikrokrediyle kuracağınız atölyelerde ürettiğiniz ürünleri belediye olarak satın alma garantisi veriyoruz. Biz, istiyoruz ki Elbistan’da her ev üretim merkezi olsun. Hanım kardeşlerimiz önce ev ekonomilerine katkıda bulunsunlar sonra da Elbistan kazansın istiyoruz. Bu konuda da Elbistan’ı kalkındıracaksak kadın istihdamına ihtiyacımız var. Elbistan’ı yeniden imar ve ihya hareketine harcı birlikte koyalım. Bu şehri birlikte güzelleştirelim istiyorum. Biz, Elbistan’ı birlikte yücelteceğiz. Yatırım alan, yatırım yapan, her alanda marka olan bir Elbistan istiyoruz. Elbistanlılar, hiçbir dönem ikinciliği kabul etmediler. Biz, bir havzanın kalbiyiz. Bize de hizmetlerimizde en kalitelisini yapmak yakışır. Sizlerle beraber bu seçimin daha farklı olacağına inanıyorum.”

Gürbüz’ün ardından konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MKYK Üyesi Erdem Karakoç da, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “İki yiğit adam bu ülkede Hz. Ali gibi bir duruş sergiliyorlar ve memleket düşmanlarının kafasına zülfükar gibi iniyorlar. Devlet Bey ve Tayyip Bey’i, bu çıktıkları yolda bütün tezgahları sizin gücünüzle bozarak yürüdükleri ortamda bu seçimde de yüzde 55,5’la seçelim. Seçimin sonucunda da bu ülke düşmanlarına gereken dersi verelim. Biz, doğruluğumuzla firavunların bütün hesaplarını bozup çöpe atanlarız. İki yiğit adamın ortaya koyduğu kararlılık, bütün hesapları bozacak bir yere taşımıştır. Bütün hesapları bozduk; bu seçimde de son noktayı koyacağız. Birlikteliğimiz seçime kadar değil mezara kadar olacaktır” ifadelerini kullandı.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık ise, CHP'nin "Bahar gelecek" sloganına göndermede bulunarak, “Allah izin verirse 31 Mart’ta bahar temizliği yapacağız. 31 Mart’ta bahar bekleyenlere Elbistan’dan kadınlarımızın cevabı var. 31 Mart’ta bahar temizliğini biz yapacağız. 31 Mart’ta bir kez daha güneş doğacak ve o güneş tüm Türkiye’yi ısıtacak inşallah” şeklinde konuştu.

Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayrettin Güngör ve Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz’e destek isteyen Çalık, “Gönüllerde buluşmak için buradayız. Bütün kadınlarımızın gözlerinden saçılan ışık, 31 Mart’ta bir yiğidi Elbistan’a başkanı seçeceklerini anlatıyor. Kadınlarımız eğer karar verirse bu işlem tamam. Kadınlar karar vermiş. Elbistan’da 31 Mart’ın sonucu bu salonda belirlenmiş vaziyette. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde kadınlarımıza yönelik büyük hizmetler yaptık. Kadınların istihdam edilmesi için, ücretlerinin eşit olması için çok önemli çalışmalar yaptık. Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte siyasette kadının adı artık var. Elbistan’da rekor oyla Mehmet Gürbüz’ü ve Hayrettin Güngör’ü belediye başkanı seçmelisiniz. Milli ve yerli duran MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli ile birlikte kurduğumuz Cumhur İttifakı, devam ediyor. Cumhur İttifakı, sonuna kadar milli ve yerli olan insanlarla yol yürümek demektir.

Eskiye rağbet olaydı bitpazarına nur yağardı. Geçmiş dönem görev yapanların neler yaptığını biliyorsunuz. Elbistan’a yapılan bugünkü yatırımlara dönün bir bakın. Elbistan Devlet Hastanesi’ni gezdim. Elbistan’a en güzeli ve en iyi layık. Yatırımlarımız devam ediyor. Sizlerle buluşmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

Çalık’a program sonunda el dokuma kilim hediye edildi. 


Anahtar Kelimeler:

banner116