banner136

AGD, Mısır’daki idam kararını kınadı
banner17
banner43

            Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Elbistan Temsilciliği tarafından organize edilen program ile Mısır’da 529 kişi hakkında verilen idam kararı protesto edildi.

            İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı’nda düzenlenen toplantıya, Elbistan Dayanışma Platformu Üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

            Ellerinde taşıdıkları dövizler ile idam kararını protesto eden vatandaşlar, yapılan dualara da hep birlikte amin dediler.

            AGD Elbistan Temsilcisi Ömer Polat, 529 Müslüman Kardeş Üyesinin idam kararını eleştirerek, şunları söyledi:

            “Bugün, Mısır'da, cunta yönetimi tarafından, 529 Müslüman Kardeşimiz hakkında verilen idam kararını kınamak ve lanetlemek üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Bugün burada; ülkemizin inançlı, duyarlı ve şuurlu evlatları olarak tarihin kayıtlarına geçecek bir görev icra ediyoruz. Mısır'da 24 Mart tarihinde 20 dakika süren bir duruşma sonrası 529 Müslüman Kardeşler üyesi hakkında idam kararı alınmıştır. 28 Nisan'da 670 kişi hakkında daha idam kararı verileceği söylenmektedir. Bu kişilerin tek suçu, seçilmiş hükümete karşı yapılan darbeyi protesto etmiş olmalarıdır. Alınan idam kararlarının hiçbir şekilde insan hakları, özgürlükler ve adaletle bir ilgisi yoktur. Bu idam kararları bir insanlık suçudur. İnsanların temel hak ve hürriyetlerinin ayaklar altına alındığı bir karardır.ABD ve İsrail ile stratejik müttefik olan ülkelerin bu haksızlıklara tepki koyamaması ya da konulan tepkilerin cılız kınamalardan ibaret kalması da oyunun bir parçasıdır. Küfür tek millettir, yani küfür tek merkezden yönetilir. Bu yüzden alınan bu idam kararlarına şaşırmadık.Şaşırdığımız nokta şudur ki dünyanın her yerinde Müslümanlar her türlü haksızlığa ve zulme maruz kalmalarına rağmen, kendileri hakkında bile ortak karar alacakları bir otoriteleri yoktur. Oysa Müslümanların birlik olmaları, dayanışma içinde olmaları ve ortak karar almaları farzdır.Onlar da biliyorlar ki yeryüzünde kendilerinin planlarını bilen şuurlu Müslümanlar olduğu sürece hiçbir zulme ve haksızlığa imkân bulamayacaklardır. Bu yüzdendir ki Mısır'da İsrail'in çıkarlarına imkân vermeyen Müslüman Kardeşler Hükümeti darbeyle engellemiş ve 529 kişi hakkında da idam kararı alınmıştır.Bu karar sadece bir hukuk skandalı değildir. 529 kişinin idam edilmesiyle sonuçlanacak bir hadise de değildir.Asıl gaye, İslam ülkelerini karıştırmak ve Müslümanları birbirine kırdırmaktır.”

Polat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Mısır'da, Suriye'de, Irak'ta, Lübnan'da, Yemen'de, Bangladeş'te, Afganistan'da, Pakistan'da aynı coğrafyanın insanları arasına kin ve nefret tohumları ekilmektedir. Müslümanların kardeş olduğunu yüreğinde hissetmeyen, Mısır'da yaşanan bu hadiseye ilgisiz kalan ve ‘Mısır nere Elbistan nere’diyenlere sesleniyoruz ki: Irak, Mısır ve Suriye'nin yanı sıra Türkiye'nin Güneydoğusunda yaşanan olaylar ile Mısır'da yaşanan olaylar arasındaki bağlantıyı göz ardı edemeyiz. Çünkü İsrail'in nihai hedefi, ‘Arz-ı Mev’ud’ diye inandıkları ve Tanrının kendilerine vaat ettiğini iddia ettikleri Fırat nehri ile Nil nehri arasında Büyük İsrail Devletini kurmaktır. Ortadoğu'da yaşanan bütün olaylar bu planın bir parçasıdır. Asıl maksatları; Mısır'da da, Irak ve Suriye gibi iç savaş ve çatışma çıkartarak Büyük İsrail Devletini bir an evvel kurmaktır. Nil Mısır'da ise Fırat bizim ülkemizin sınırları içerisindedir.Ne zaman uyanacağız? Büyük İsrail Devleti kurulduktan sonra mı uyanacağız?Bu dünya Amerika'nın ve İsrail'in inisiyatifine bırakılamaz.”


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.