banner136

Afşinli üniversite öğrencisinden örnek davranış
Balik Dunyasi Reklam
banner43

20 yaşındaki üniversite öğrencisi Tuğçe Kaynak, başlattığı gönüllülük projesi kapsamında Afşin'deki 4 okula fidan dikilmesini sağladı. Kaynak, tek başına başlattığı gönüllülük projesi ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, öğrencilere doğa ve ağaç sevgisinin aşılanmasını sağlamayı amaçladığını söyledi.

Öğrencilerin eğitim ve öğrenimin yeşil bir çevrede gerçekleşmesinin önemli olduğunu kaydeden Kaynak, üniversitede her yıl değişik etkinlikler düzenlediklerini hatırlatarak, “Geçtiğimiz yıl Malatya'da gönüllülük etkinliği kapsamında ilkokul öğrencilerimizle birlikte 500 adet fidanı toprakla buluşturmuştuk. Bu yıl kendi memleketimde bu etkinliği yapmak istedim. İlk olarak Afşin'de tespit ettiğim 4 okulu ziyaret ettim ve müdürlerimizle görüştüm. Ardından Afşin Belediyemizi ziyaret ederek projem hakkında bilgi verdim ve okullara dikmek için fidan talebinde bulundum. 470 adet fidan temin ettiler. Ardından ağaç eksikliği bulunan Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi, TOKİ Ortaokulu, Altunelma Ortaokulu ve Dağlıca İlk ve Ortaokulundaki öğrencilerimizle toprakla buluşturduk” dedi.

Kaynak, “Fidanları toprakla buluşturan, ilk can sularını veren öğrenciler, hem okullarının hem de bölge insanının da daha yeşil bir çevrede yaşamasına katkı sağlayacaklar. Dikilen fidanların büyüdükçe öğrenciler yaptıkları işle gurur duyacaklar ve doğayı, ağaçları sahiplenecekler" şeklinde konuştu. 


Anahtar Kelimeler: