banner136

AFŞİNLİ ŞEHİT SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

3 Ağus­tos 2018 ta­ri­hin­de Hak­ka­ri’nin Yük­se­ko­va il­çe­si­ne yak­la­şık 20 ki­lo­met­re uzak­lık­ta­ki Ço­ban­pı­nar köyü ya­kın­la­rın­da Mes­kan Tepe mev­ki­sin­den gö­rev­den dönen po­lis­le­ri ta­şı­yan zırh­lı ara­cın ge­çi­şi sı­ra­sın­da PKK’lı te­rö­rist­ler, yola tu­zak­la­dı­ğı el ya­pı­mı pat­la­yı­cı­yı özel ha­re­kat po­lis­le­ri­ni ta­şı­yan zırh­lı ara­cın ge­çi­şi sı­ra­sın­da in­fi­lak et­tir­miş, hain sal­dı­rı­da Recep Emre Yıl­maz ve Meh­met Ali Doğan şehit olmuş, ara­la­rın­da 25 ya­şın­da­ki bir başka özel ha­re­kat­çı Bay­ram Çiçek’in de ol­du­ğu 7 özel ha­re­kat po­li­si ya­ra­lan­mış­tı. 
Olay son­ra­sın­da Yük­se­ko­va Dev­let Has­ta­ne­si’ne ar­dın­dan da Gül­ha­ne Eği­tim ve Araş­tır­ma Has­ta­ne­si’ne (GATA) sevk edi­le­rek te­da­vi al­tı­na alı­nan Af­şin­li özel ha­re­kat po­li­si Bay­ram Çiçek, dok­tor­la­rın tüm ça­ba­sı­na rağ­men 37 gün­dür ver­di­ği yaşam mü­ca­de­le­si­ni kay­be­de­rek şehit düştü. 
2 yıl önce özel ha­re­kat po­li­si ola­rak gö­re­ve baş­la­yan Çiçek’in şehit ha­be­ri­ni alan ba­ba­an­ne Ze­li­ha Çiçek (108) to­ru­nu­nun acı­sı­na da­ya­na­ma­ya­rak ha­ya­tı­nı kay­bet­ti. 
Şehit Bay­ram Çiçek ve ba­ba­an­ne Ze­li­ha Çiçek için Afşin il­çe­si­ne bağlı Arı­taş Ma­hal­le Mey­da­nı'nda ce­na­ze tö­re­ni dü­zen­len­di. 
Ce­na­ze­de şe­hi­din an­ne­si ve kız kar­deş­le­ri ayak­ta dur­mak­ta güç­lük çe­ker­ken, erkek kar­de­şi ve ba­ba­sı me­ta­ne­ti­ni ko­ru­du. 
İl Müf­tü­sü Celal Sür­geç’in kıl­dır­dı­ğı na­ma­zın ar­dın­dan şehit Bay­ram Çiçek ve ba­ba­an­ne Ze­li­ha Çiçek ma­hal­le me­zar­lı­ğın­da yan yana top­ra­ğa ve­ril­di. 
Ce­na­ze­ye çok sa­yı­da Af­şin­li va­tan­daş ka­tıl­dı.Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sami çicekli 1 yıl önce

Allah seni peygamber efendimize komsu etsin kardesim ailenin ve vatanin basi sagolsun tum vatan hainleri icin de yasasin cehennem

Avatar
Celali 1 yıl önce

Rabbim tüm ölenlere rahmetiyle muamele etsin inşAllah

Avatar
ferhat 1 yıl önce

mekanlari cennet olsun.

Avatar
MEHMET BAYAZIT İHLAS MOTR VE BİS 1 yıl önce

ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANLARI CENNET OLSUN RABBİM SABIR VERSİN CÜMLETEN BAŞINIZ SAĞOLSUN

Avatar
gündeşli kemal 1 yıl önce

ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANLARI CENNET OLSUN RABBİM SABIR VERSİN CÜMLETEN BAŞINIZ SAĞOLSUN

Avatar
Kazım 1 yıl önce

Allah rahmet eylesin. Rabbim şahadetini kabul eylesin. Allah yakınlarına sabır versin. Bu topraklarda olmanın, kalmanın bedelini 1000 yıldır ödüyoruz bundan sonra da ödemekten çekinmeyeceğiz. Canımız malımız devletimizin bekası için feda olsun.

Avatar
Ali GÖKKAYA 1 yıl önce

Allah Rahmet Eylesin Mekanı Cennet Olsun.

Avatar
Ilhan Cicek Elbistan/ Söğütlü (Ambarcik) 1 yıl önce

Allah rahmet eylesin mekani olsun sehidimizin Rabbim yakinlarina sabir versin. Rabbim perisan eylesin eylesin gencimize kiyanlara. Rabbim ne bu dünyada ne de öbür dünyada cehennemden cikarmasin alcaklari. Rabbim sevdiklerine sabir versin.