banner136

Afşin’de tefecilik operasyonu: 1 şüpheli tutuklandı
 Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği görevlilerinin Afşin’de düzenlediği tefecilik operasyonunda gözaltına alınan 1 kişi, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Söz konusu şahsın ikametinde ve bir işyerinde yapılan aramada farklı kişilere ait 73 adet senet ve çek ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, mali suçların önlenmesi amacıyla çalışma sürdüren Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği görevlileri, Afşin ilçesinde İ.Ç. isimli şahsın, tefecilik yaptığı şüphesiyle geniş çaplı araştırma başlattı. KOM görevlileri, İ.Ç. isimli şahsın ikametinde ve konuyla ilgili delilleri saklayabileceği değerlendirilen K.D. isimli şahsın işyerinde arama yaptı. Şüpheli İ.Ç.’nin ikametinde 44 adet farklı şahıslara ait senet ile bir adet senet defteri ele geçirildi K.D. isimli şahsın işyerinde yapılan aramada ise, farklı şahıslara ait 29 adet senet ve çek, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ile bu silaha ait 22 adet fişek ve 100 adet de tabanca fişeği ele geçirildi.

Gözaltına alınan İ.Ç., emniyetteki işlemlerinin ardından Afşin Adliyesi’ne sevk edildi. İ.Ç., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Elbistan E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi. 

banner141

Anahtar Kelimeler:

banner129

banner119