15 Temmuz Şehitler Ormanı’na fidan diktiler

Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, fidan dikiminde yaptığı açıklamada, Elbistan’ın yeşil kuşak ile çevrelenmesi projesine katkı sağlamak amacıyla, denetimli serbestlik yükümlülerini bu alanda görevlendirdiklerini vurguladı.

Elbistan Kaymakamlığı ile Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde, başta okullar olmak üzere, ilçenin değişik yerlerinde toplam 7 bin 500 fidanın toprakla buluşturulacağı ağaçlandırma şenliği düzenlendi.

Yatılı Bölge Okulu bahçesinde oluşturulan alanda başlayan ve 15 Temmuz Şehitler Ormanı adı verilen alandaki ağaçlandırma şenliği programında Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre ve protokol üyeleri, öğrencilerle birlikte fidan dikti. Organizeye Akkoyun ve Emre’nin yanı sıra; Elbistan İlçe Emniyet Müdürü Barış Murat Başol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Elbistan Adliyesi’nde görevli hakim ve cumhuriyet savcıları, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Paksoy, daire amirleri, okul müdürleri, öğrenciler ve denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler katıldı.

Burada bir değerlendirme yapan Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, proje çerçevesinde 7 bin 500 fidanın toprakla buluşturulacağını söyledi.

Yükümlülerin ıslahı ve Elbistan’ın ağaçlandırılmasına katkı sunmak amacıyla Elbistan Kaymakamlığı ile bir protokol imzaladıklarını belirten Başsavcı Emre, “Geçtiğimiz yıl, hem Elbistan’ın çehresinin düzeltilmesi, hem de yükümlülerimizin ıslahı noktasında Elbistan Kaymakamlığı ile protokol yapmıştık. Bugün de bu projeyi gerçekleştiriyoruz. Yatılı Bölge Okulu’nun bahçesinde 46 dönümlük alanda ağaçlandırma çalışması yapıyoruz. Göksun Orman İşletme Şefliği’nden 7 bin 500 adet fidan getirttik. Bu bölgenin haricinde de yükümlülerimizle Şardağı eteklerinde de bu faaliyetlerimiz devam edecek. Bu şekilde yükümlülerimizi ve bağımlılarımızı topluma kazandırmanın yanı sıra, ilçemizin çehresini düzenleyip güzelleştiriyoruz. Okullarda, kamu kurumlarının temizliği, ıslahı ve yeşillendirilmesinde geçtiğimiz yıl güzel çalışmalarımız oldu. Bu yılda projemizi devam ettiriyoruz. Bu faaliyetlerde bizlerle beraber hareket eden Kaymakamımız Sayın Tuncay Akkoyun’a da teşekkür ediyoruz” dedi.

Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun ise, ilçenin yeşil bir kuşağa sahip olması noktasında başlatılan ağaçlandırma çalışmalarında büyük başarı elde edildiğine vurgu yaptı.

Kaymakam Akkoyun, şöyle konuştu:

“Geçen yıl Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzle yapmış olduğumuz bir protokol vardı. Hükümlülerin uygun yerlerde çalıştırılması ve işgücünden istifade edilmesini amaçlıyordu. Hükümlülerin topluma yararlı hale gelmesi açısından detaylı bir protokoldü. Bu protokolün gereği, geçen yıl değişik faaliyetler yapıldı. Bu yıl yapılan çalışmalardan birisi de ağaçlandırma projesi olarak belirlendi. Burada 7 bin 500 civarında bir fidan toprakla buluşuyor.

Bahar ayları olması münasebetiyle ülkemiz genelinde olduğu gibi Elbistan’da da bu anlamda ciddi bir seferberlik var. Buradaki amacımız; öncelikle protokolün gereğini yerine getirmek. Kurumlar arasında işbirliğini, diyalogu ve koordinasyonu sağlamak. Aynı zamanda yükümlülerin topluma daha faydalı hale gelmelerini sağlamak. Bunların yanında daha da önemlisi, çocuklarımıza ağaç sevgisini aşılamak istiyoruz. Fidanların toprakla buluşturulması noktasında onlara bir tecrübe kazandırmak, sevgiyi aşılamak ve bir aidiyet duygusu oluşturmayı amaçlıyoruz. Onların, bu ağaç dikme programında yer almaları demek, bundan sonra bu alana sahip çıkmaları anlamına geliyor. Bu anlamda gerek Kaymakamlığımız, kurumlarımız gerekse Elbistan Adliyemizde Sayın Başsavcımız başta olmak üzere hakimlerimiz, savcılarımız, öğrenci kardeşlerimiz, eğitim camiamız hep beraber güç birliği içerisinde bu toplumsal duyarlılığı gerçekleştirmek ve bir nebze de olsa içinde bulunduğumuz alanı ağaçlandırma adına güzel bir çalışmaya ortak olduk.”

Şardağı eteklerine son bir yılda 700 bin fidan dikildiğini hatırlatan Kaymakam Akkoyun, “Elbistan’ın ağaçlandırılması konusunda son birkaç yıldır ciddi çalışmalar yapılıyor. Sadece geçen yıl Elbistan’da Şardağı bölgesinde Orman Genel Müdürlüğüne tahsis ettiğimiz 30 bin dönümlük alan vardı. Bu alanda yapılan çalışmada 700 bine yakın fidan dikildi. Şükürler olsun ki; çok ciddi bir başarı elde edildi. Fidanlarımızın çok büyük bir kısmı tutmuş. İnşallah önümüzdeki yıllarda o yeşil çehre Elbistan’ın etrafında ilçemizi daha da güzelleştirecektir. Bu adımı Sayın Başsavcımız atmıştı. Böyle güzel çalışmalara, topluma faydalı çalışmalara vesile olduğu için ve bizi de buna teşvik ettiği için Sayın Başsavcımızın şahsında bütün Adliye çalışanlarına ve personeline teşekkür ediyoruz. İnşallah bu protokol ve birlik-beraberlik gereği daha güzel çalışmalar yapılacaktır” şeklinde konuştu.

Tüm Elbistanlılara çocukları ile birlikte ağaç dikme çağrısında bulunan Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, konuşmasını, “Bahar aylarındayız. Elbistan’da yaşayan bütün vatandaşlarımızı bu anlamda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Çocuklarına, aileleriyle birlikte fidan dikme noktasında eşlik etsinler. İlk ve ortaokul çağında fidan dikmeyen çocuğumuz kalmasın. Bu yaşlarda oluşturacağımız bilinç, ileriki yaşlarda oldukça faydalı sonuçlar doğuracaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” cümleleri ile tamamladı.


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
HACI 1 yıl önce

Ellerinize sağlık memleketimiz için en hayırlı işlerden birini yapıyorsunuz ama ne olur dikilen bu fidanlar hayata tutunana kadar bakımı da yapılsın aksi takdir de bunca emek ve fidan zayi oluyor. Yıllardır dikilen fidanlar nerede? şimdiye kadar dikilen fidanlar yetişse idi şimdi Elbistan'ımız bir Orman'a ve temiz havaya sahip olacaktı.

banner1