banner136
        
31 Mart 2019 yerel seçimleri ilçemizde huzur içinde yapıldı. Şehrimize 5 yıllık hizmet etme görevi Sayın Mehmet Gürbüz’e verildi. Sayın Gürbüz, belediye meclis üyeleri ve belediyenin tüm personeli İnşallah hayırlı hizmetlere vesile olurlar. Sayın Mahir Ünal’ın desteği, belediyecilik alanında büyük bilgi birikimine sahip başkanın gayreti, büyükşehir belediyesi ile uyumlu bir süreç ve tecrübeli meclisin kararları ile büyük hizmetlerin ilçemize kazandırılacağına inanıyorum.
                Sayın Gürbüz göreve geldiği gün 7 maddelik bir genelge yayınladı. Genelgeyi okuyunca, Rahmetli Haydaroğlu Kadir namı ile bilinen Abdulkadir Fidan’dan dinlediğim şu anıyı hatırladım: “1944 yılında belediye seçimleri yaklaşıyordu. Şehrin ileri gelenleri kimin aday gösterileceğini konuşuyorlardı. Tam bu sırada Elbistan’a tekaüd (emekli) Hakim Teyfik (Aytaç) Efendi gelmişti. Teyfik Efendi aday oldu ve seçimi kazandı. Bir gün Teyfik Efendinin odasına bir memur girer ve bir arkadaşının annesinin vefat ettiğini, eğer izin verilir ise, ikindi namazında kaldırılacak cenazeye yetişmek istediğini söyler. Belediye başkanı Teyfik Efendi de izin verir. Biraz sonra, belediye koridorunda ayak sesleri artar. Teyfik Efendi çıkıp odaları gezer, bir çok personelin cenazeye gittiği söyleyerek ayrıldıklarını öğrenir. Ertesi gün belediyenin muhasebecisini çağırır ve şunları söyler: Dün ben bir personele 2 saat izin verdim ama, diğer personeller ise izin almadan belediyeden ayrılmışlar. Benim iznim olmadan gidenlerin 2 saate isabet eden ücretini hesapla, bu bedeli benim maaşımdan kesip, belediyeye aktar. Çünkü benim otorite eksikliğimden kaynaklandı, bundan sonra gerekeni yaparım, ama 2 saatlik ücretin hesabı ahirete kalmasın.”
                Sayın Gürbüz’ün, değil 2 saat, 2 dakikalık boşluğa izin vermeyeceği ilk genelgesinde anlaşıldı. Verimsiz geçen her anın, kul hakkı doğuracağı muhakkaktır. Kul hakkı da kolay ödenmez.
                Seçim sürecinde Sayın Gürbüz’ün açıkladığı projeler takdire şayandı. Bunların gerçekleşmesi, vatandaşın yüzünü güldürecektir. Hizmeti bol bir dönem beklentisi içindeyiz. Çünkü bu şehrin Mahir Ünal’ı var. Tıkanan bir proje olacağını zannetmiyorum.
                Elbistan Belediyesi’nin stratejik planı yeniden hazırlanmalı. Belediyenin vizyonu ve misyonu gözden geçirilmeli. Şu anki durum nedir ve 5 yıl-10 yıl sonra nereye ulaşılmak hedefleniyor? Eksik altyapıya, trafik sorununa bilimsel metotlara göre çözüm üretilmelidir. Sosyal belediyecilik alanında, ciddi atılımlar bekleniyor. Bunların hepsi uyumlu bir ekip ile mutlak başarılacaktır.
                Belediyenin karar organı olan meclis üyelerine çok iş düşüyor. Bir çok üyeyi yakından tanıyorum. Tecrübelerini hizmete dönüştürmeleri, takdir edilecektir. Birliktelik ruhu ile hareket halinde 2+2=5 yapar, uyumsuzluk halinde ise 2+2=3 yapar.
                5 yıl sonra, kentsel dönüşüm projelerinin başarı ile uygulandığı, çeşitli festivaller yapılarak ülke çapında gündeme gelindiği, altyapı/üstyapı hizmetlerinin tamamlandığı, sosyal/kültürel faaliyetlerin göz doldurduğu bir Elbistan bulmak istiyoruz. Eğer bunlar gerçekleşir ise; Elbistan’da görev yapan, Elbistan’lı olmayan şahsiyetler “emekli olursam buraya da yerleşebilirim” diyecektir. Bunu dedirtecek bir çalışma dönemi diliyoruz.  
                Rahmetli Haydaroğlu Kadir, 1940’ların belediyesini söyle anlatıyordu: “belediyenin hiç motorlu aracı yoktu. 2 merkebi vardı. Bunlar yeri gelir, itfaiye aracı olarak, yeri gelir çöp toplama aracı olarak hizmet verirdi.” O zaman ki imkanlar böyle imiş. Şimdi devasa iş makineleri, profesyonel personel, elektronik imza ile yazışmaların Ankara’da ilgili daireye anında düştüğü bir ortamda, vatandaş olarak hizmet beklentimiz yüksektir. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Salih 11 ay önce

Öncelikle calışmadan maaş alanlar ve belediyedeki fazlalik isciler çikarilmasi lazim gelir hak ve hukuk kul hakkı yedirilmeyecek ve gözetilecekse burdan baßlanmali basarilar dileriz

Avatar
ELBİSTANLILAR 11 ay önce

2 Dönem Elbistan'ın kaybettiklerini neden söylemiyorsunuz. Bundan önce de geçmiş Belediye Başkanı övülüyordu. Ama Elbistan kaybetti. Kaybettirene bir bedel ödetilmedi. Bunun vebali hangi partide.Yazık değilmi Elbistan a . Elbistan hiç bir partinin malı değildir. Bu vatan toprağını partisel ve kişisel menfaatler uğruna mahvettiler.Elbistan Elbistanlıların burayı vatan kabul edenlerindir.Her parti gelip geçicidir. DYP, ANAP vs vs. geldi geçti. daha niceleride gelip geçecek. Bunu tarih yazacak. ELBİSTAN 8 yıl kötü idare edildi, denecek. Vatan ın bir taşının üstüne taş koyanına köle oluruz biz Elbistanlılar. Yazık bu memleketin insanlarına, Yaptıkalrı ortada.... Daha ne diyeceksiniz.Hep ayni hatalar yapılıyor. Sonrada bunu yapan ben değilim başkası uzaydan gelen merih 'liler yapmış gibi davranıyor ve affedin veya bunlar yanlış yapı falan filan deyip geçiştiriyorsunuz.Ama tarih unutmayacak...... Bu memlektin hakkını verin.Belediye Başkanı Malı götürenlerden derhal hesap sormalı.....

Avatar
Doğruları Konuşan Deli 11 ay önce

Sayın göçer aceba diğer aday kazansaydı yinede aynı bu yağlı ballı yorumları yaparmiydiniz bizim buralarda meşhur bir söz vardır balık bastan kokar seçimler biteli 20 güne yaklaştı ve halen belediye yatıyor bi çivi dahi çakılmıyor biz elbistanlilar olarak siyasilerin yalanlarına karnımız tok hayırlı kandiller

Avatar
Fatih 11 ay önce

Herkes görevini yapıyor,gocere de yağlama yıkama görevi verilmiş .... Sanki 20 yıldır muhalefet in elindeki bir şehir alındı,dün neyse bugün o,lafla peynir gemisi yürümez

Avatar
Abuzittin 10 ay önce

Herkesin bir görevi var (Fatih)Önemli olan hakkını vermek.sanırım hakkını veriyor yağlama yıkamanın.

Avatar
Vatandaş 9 ay önce

Sayın göçer yazdıklarına sen inanırmıyosun yalakalıgı bırak Allah vekil doğruları ve dönen pislikleride yazarmısın biraz sıkar.

Avatar
BÜYÜKYAPALAKLI 11 ay önce

Bir Zamanlar Ülkü SÖYLEMEZOĞLU diye Bir Millet Vekilimiz ve Rahmetle Anıyorum Hamza AKBAŞ diye Bir Belediye Başkanımız Var İdi. Her İkisinde benim dedi Kaybeden ELBİSTAN oldu. Bir Zamanlarda Mahir ÜNAL diye Bir Millet Vekilimiz Vardı, Birde Durmuş KÜÇÜK diye Bir Belediye Başkanımız Var İdi. Her İkisinde Benim dedi ELBİSTAN Kaybetti. Şimdi İse Mehmet GÜRBÜZ Bey İle Mahir ÜNAL Bey Beraber Hizmet Edecekler İnşAllah. İnşAllah diyorum ileride menfaatler çalışarak karşı karşıya gelmezler yafa yalakalar tarafından karşı karşıya getirilmezler. Bakalım Zaman Ne Gözterecek. Doğru Birdir Ama Herkesin Doğrusu Farklıdır. Sebebimi NEFİS NEFİS NEFİS