banner136
Yi­ne­le­ye­lim, 14 Ara­lık 2019'da baş­la­yan ve de 10 sü­re­si olan Ka­ra­kış ye­ri­ni 24 Ara­lık'ta ye­ri­ni 40 gün sü­recek olan Zem­he­ri­ye bı­rak­tı. 13 Ocak 2020 yani bu gün dahil 90 gün olan kı­şı­mız­dan 31'ini dü­şün­ce 59 gün kı­şı­mız kal­mış olu­yor.
Yur­du­muz ge­ne­lin­de, yoğun kar­dan yol­la­rın ka­pan­dı­ğı, bin­le­re yak­la­şan köy yol­la­rı­nın ka­pa­lı ol­du­ğu ha­be­ri­ne ila­ve­ten, Adana ve ha­va­li­si, Mer­sin ve ha­va­li­si ve diğer batı böl­ge­le­ri­miz­de sel­den ekili ara­zi­le­rin zarar gör­dü­ğü ha­ber­le­ri te­le­viz­yon­la­rın 1. sayfa baş ha­ber­le­ri üzü­le­rek iz­len­mek­te­dir. Gur­bet­te­ki hem­şe­ri­le­ri­mi­zin bil­gi­si ol­ma­sı ba­kı­mın­dan ova­mı­zın ve dağ­la­rı­mız­sın gö­rün­tü­sü­nü arz edi­yo­ruz: Şar­da­ğı'nın do­ğu­su Ha­cı­öme­ra­ğa­nın kar­lı­ğı üst ke­si­mi Ka­bak­te­pe kıs­men kar ile ör­tü­lü, batı kar­şı­sı zir­ve­sin­den Ka­ra­el­bis­tan'ın güney üst ta­ra­fı, Güp­lü­ce dağı, Sa­la­van dağı,Taş­bu­run'un (Ke­tiz­men) ar­ka­sı Belen ve doğu ta­ra­fın­da­ki tepe, Nur­hak dağı ve tah­ta­lı yayla ve te­pe­le­ri, Ka­ra­ha­san ma­hal­le­si do­ğu­su itme ge­di­ği ve Da­rı­ca te­pe­le­ri, Ka­ra­ka­ya ve Tap­kır ve he­zen­li dağ­la­rı, Bin­bo­ğa, Berüt, En­gi­zek ve Koç dağ­la­rı kar ile kaplı. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali Kale 3 ay önce

Mehmet Göçer abi, ecdadımız yaşasaydı yeni bir kış hesabı yapardı. İklimler değişti,ekolojik denge bozuldu,kapitalist sistem dünyanın damını deldi.

Avatar
Bünyamin koç 3 ay önce

Tespitler çok doğru amca.Hay diline sağlık.

Avatar
Gazi KILIÇ 2 ay önce

Teşekkürler hocam bu hesabı gazetenin bir köşesinde tutsanız veya buna benzer ata dede hesabı şeyler artık unutuluyor.