banner136

Büyükşehir Belediye Meclisi toplandı
banner17
banner43

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan maddeleri görüşmek üzere toplandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç başkanlığında gerçekleştirilen Belediye Meclisi toplantısında gündemde bulunan maddeler görüşüldü. Karara bağlanan gündem maddeleri arasında Elbistan yaş sebze ve meyve halinin işletme yetkisinin Elbistan Belediyesine devri, mezarlıkların işletilmesi ve defin hizmetlerinin yürütülmesi yetkisinin ilgili ilçe belediyelerine devri gibi konular yer alıyor. Toplantıda, gündemin 4.maddesinde 2013 Mali Yılı Kesin Hesabı oy birliği ile kabul edildi. Gündemin 5. maddesinde Elbistan ilçesinde bulunan yaş sebze ve meyve halini işletme yetkisinin belediyesine devri oybirliği ile kabul edildi. Gündemin 7.maddesinde mezarlıkların işletilmesi ve defin hizmetlerinin yürütülmesi yetkisinin ilgili ilçe belediyelerine devri oybirliği ile kabul edildi. Gündemin 10.maddesinde Mezbahaları işletme yetkisinin ilgili ilçe belediyelerine devri oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 12. Maddesinde Ulaşım Dairesi Başkanlığı çalışma sınırlarının belirlenmesi teklifi Ulaşım Komisyonuna Havale edildi. Gündemin 14. maddesinde Belediyeler Çevre-Altyapı Temel Hizmetler Birliği üyeliğine 4 asil 2 yedek üye seçilmesi oy çokluğu ile kabul edildi. Gündemin 15. maddesinde parkların büyükşehir ve büyükşehir ilçe belediyeleri arasındaki dağılımın belirlenmesi İmar Komisyonuna havale edildi.

Gündem dışı gelen 19.maddede İtfaiye Dairesi Başkanlığının hizmet alımı ihale süresi hakkındaki teklifi 16 aylık olarak oybirliği ile kabul edildi. Gündem dışı gelen 21. maddede Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve şube müdürlüklerinin Hizmet Alımı İhale süresi 16 ay olarak kabul edildi. Gündem dışı gelen 24. maddede İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığının; Özel Güvenlik Hizmet Alımı, Belediye Ana Hizmet Binası İç Dış ve Umumi WC Temizliği Hizmet Alımı ihale süresi 16 aylık olarak oy çokluğu ile kabul edildi. Gündem dışı gelen 25. maddede İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı ile Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün; Hizmet Alımı ihale süresi hakkındaki teklifi 16 ay olarak oy birliği ile kabul edildi. Gündem dışı gelen 30. maddede Ulaşım Dairesi Başkanlığının; hizmet alımı ihalelerinin süresi hakkındaki teklifi 16 ay olarak kabul edildi.

Meclis toplantılarına katılamayan üyelerin izinli sayılmasının kabul edilmesinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, bir sonraki meclis toplantısının 11 Haziran 2014 Çarşamba günü saat 14.00’te yapılacağını ifade ederek meclis toplantısını sona erdirdi.


Anahtar Kelimeler:
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.